Манчестър Сити вече е начело в таблицата на Висшата лига,

...

Ерлинг Хааланд изведе Ман Сити начело, тъй като съперниците за титлата изпратиха съобщение - 5 точки за разговори

Манчестър Сити към този момент е отпред в таблицата на Висшата лига, откакто Ерлинг Хааланд бе на върха през второто полувреме, което означаваше, че настоящите първенци победиха Евертън с 2-0.

Хората на Пеп Гуардиола не са изпитали усета на проваляне на личния си терен в 32 мача, серия, обхващаща 15 месеца, тъй че възможностите за разстройство на Евертън постоянно са били дребни. Шон Дайч не съумя да гледа от техническата си зона, откакто изтърпя наказване от един мач от тъчлинията, което беше неговият мач 300 като управител.

Първите замени на равенството видяха доста владеене на Сити, само че Евертън имаше някои позитивни моменти, до момента в който се опитваше да нарани своите домакини при контраофанзива. Първото полувреме пристигна и си отиде с доста малко за отбелязване, като Джереми Доку беше единственият състезател за домакините, който в действителност заплашваше да надделее над защитната линия на Toffees.

До момента на правосъдния сигнал за полувремето беше взривен, Гуардиола направи разочарована ф...