Манчестър Сити стъпи на европейския връх за първи път. Тимът

...

Манчестър Сити е новият футболен крал на Европа

Манчестър Сити стъпи на европейския връх за първи път. Тимът на Хосеп Гуардиола победи Интер с 1:0 във финала на Шампионската лига. Гола за триумфа вкара Родри в 68-ата минута. Титлата е първа за Сити от най-престижния европейски шампионат.

Мачът като цяло не беше изключително забавен. И двата отбора действаха внимателно, гледайки най-много да не позволен неточности.

През първото полувреме и двата отбора имаха по един по-добър късмет. Първо Едерсон обаче избави, а по-късно и Онана направи същото, блокирайки удар на Холанд.

След гола заигра по-отворено и имаше две отлични положения, с цел да изравни. При първото топката срещна гредата след удар на Димарко. При второто резервата Лукаку уцели вратаря Едераон от пет метра. В петата минута на добавеното време Едерсон избави още един удар и донесе трофея на британския клуб.

Манчестър Сити реализира требъл, печелейки още купата на Англия и ФА Къп. Така тимът изравни. Гуардиола пък взе трети трофей от шампионата.