Манчестър Сити сложи край на слабата си серия от четири

...

Сити обърна Лутън, Холанд се оказа контузен

Манчестър Сити постави завършек на слабата си серия от четири мача без победа с 2:1 над Лутън като посетител. Тимът на Хосеп Гуардиола го реализира без контузения си голмайстор Ерлинг Холанд. Гуардиола сподели, че. Холанд има 14 попадения във Висшата лига този сезон и общо 19 във всички шампионати.

Иначе Лутън поведе с гол на Елиджа Адебайо в добавеното време на първата част. След час игра обаче Бернардо Силва прати топката в мрежата за 1:1. Малко по-късно Джак Грийлиш засече центриране на Алварес за 1:2..

С триумфа Сити събра 33 точки и остава четвърти в класирането. Лидерът Ливърпул има 37, Арсенал е с 36, а третият Астън Вила има 35 точки.

пък записа трета поредна победа след наказването от минус 10 точки. Карамелите се оправиха с Челси с 2:0. Абдулайе Дукуре вкара малко след паузата за 1:0. Попадението е шесто за него през сезона. В добавеното време резервата Люис Добин повиши на 2:0.

Загубата е седма за Челси през сезона. Тимът на Маурисио Почетино е 12-и в класирането с 19 точки. Евертън е 17-и с 13 точки, четири повече от 18-я Лутън.
Източник: flashnews.bg