Манчестър Сити се наложи с 2:1 над закъсалия Уест Хем

...

"Сити" обърна "Уест Хем" и възстанови аванса си пред "Юнайтед"

" Манчестър Сити " се наложи с 2:1 над закъсалия " Уест Хем " на " Етихад Стейдиъм " в последна среща от 15-ия кръг на британското футболно състезание.

С триумфа възпитаниците на Пеп Гуардиола събраха 43 точки и останаха с осем точки преднина на върха пред " Манчестър Юнайтед " преди градското дерби на " Олд Трафорд " идната неделя.

" Сити " стана и третият тим в историята на Висшата лига, който реализира 13 следващи победи, след " Арсенал " и " Челси ", който направи това по пътя си към купата през предишния сезон.

" Уест Хем " пък паднаха на предпоследното място с 10 точки след осми следващ мач без победа.

Във втория си мач под управлението на Дейвид Мойс лондончани изиграха положително първо полувреме и със солидни дейности в защита не дадоха доста шансове на водача.

Домакините въпреки всичко можеха да поведат в 25-ата минута, само че Адриан направи чудесно избавяне след удар на Давид Силва.

Десетина минути по-късно последва и късмет за гостите, само че Мануел Лансини не съумя да преодолее Едерсон.

В края на полувремето Аарън Кресуел центрира от дясно и Анджело Огбона с глава прати топката във вратата на " Сити ".

След почивката домакините обсадиха вратата на противника и в 57-ата минута съумяха да изравнят. Малко преди гола Кевин Де Бройне удари греда от фаул, а в продължението на офанзивата влезлият като запаса Габриел Жезус проби от дясно и пусна изострен пас в дребното наказателно поле, откъдето Николас Отаменди засече в мрежата.

Натискът на манчестърци даде резултат в 84-ата минута, когато Де Бройне копна топката зад тила на отбраната на гостите и Силва от 7-8 метра от въздуха отклони около Адриан за 2:1.

" Уест Хем " използваше дребното си благоприятни условия при контраатаки и в самия край Марко Арнаутович проби от дясно и пусна по тревата към Диафра Сако, който шутира мощно от 15 метра, само че край задачата.
Източник: btvnovinite.bg