Манчестър Сити се наложи над Бристол Сити с 3:0 на

...

Манчестър Сити мина през Бристол Сити за ФА Къп

Манчестър Сити се наложи над Бристол Сити с 3:0 на „ Аштън Гейт “ в осминафиналите на ФА Къп. Тимът на Хосеп Гуардиола доминираше над своя противник през целия дуел и не му даде късмет.

Фил Фоудън осъществя две от попаденията за първенеца на Англия, третият гол беше дело на Кевин де Бройне.

Калвин Филипс удари греда за Манчестър Сити още в първата минута. Шест по-късно Фоудън откри резултата след положително подаване на Рияд Марез. Вторият му гол обаче падна чак в 74-ата минута след пас на Алварес. В края се разписа и Де Бройне, който се завърна в игра след боледуване.

– от 26 декември. Бристол Сити имаше някои положителни офанзиви в дуела, както и искания за дузпа, които останаха неуважени.

В другите мачове през днешния ден Фулъм победи с 2:0, Брайтън надделя Стоук с 1:0, а Блекбърн изненадващо изхвърли Лестър след триумф с 2:1 като посетител.
Източник: flashnews.bg