Манчестър Сити се наложи над Бърнли с 4:1 като гост

...

Манчестър Сити записа убедителна победа срещу Бърнли

Манчестър Сити се наложи над Бърнли с 4:1 като посетител в дуел от 15-и кръг на Премиършип. Двубоят на “Търф Мур ” се игра пред 20 100 фенове.

Габриел Жезус даде преднина на “гражданите ” в 24-ата минутна и още веднъж той в 50-ата усили задатъка на тима си. Последваха голове за Сити на Родри (68`) и Рияд Марез (87`), а почетният гол за Бърнли означи Роби Брейди минута преди края на постоянното време.

С актив от 32 точки Манчестър Сити е на второ място в класирането, а Бърнли с 18 е на 11-а позиция.

В различен мач от кръга Кристъл Палас надделя Борнемут с 1:0. Домакините играха с човек по-малко от 19-ата минута, когато Мамаду Сако получи пряк червен картон. Въпреки това “орлите ” стигнаха до успеха с гол на Джефри Шлуп в 76-ата минута. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg