Манчестър сити се класира на финала в Шампионската лига, след

...

"Сити" е на финал в Шампионската лига след разгром срещу "Реал"

Манчестър сити " се класира на финала в Шампионската лига, откакто разгроми с 4:0 " Реал " (Мадрид) в реванша от полуфиналите. Тимът на Хосеп Гуардиола продължава след общ резултат 5:1.

На финала на 10 юни " Сити " ще срещне " Интер ", който в профил " Милан ". Това е втори край за " Сити " в последните три години, откакто през 2021 година отборът загуби от " Челси ".

Английският отбор натисна още първоначално. Ерлинг Холанд пропусна едно състояние, а малко по-късно имаше още един късмет, само че Тибо Куртоа избави удара му. Вратарят на " Реал " се намеси още един път след изстрел на норвежеца. В 23-ата минута " Сити " откри. Кевин де Бройне изведе Бернардо Силва, който беше прецизен за 1:0.

" Реал " беше покрай изравнителен гол, само че Тони Кроос уцели напречната греда. В 37-ата минута домакините усилиха преднината си. Илкай Гюндоган беше блокиран, само че топката стигна до Силва, който с глава вкара втория си гол в мача.

След почивката " Реал " опита да натисне, а в 51-ата минута Давид Алаба стреля, само че Едерсон избави. " Сити " се справяше добре в отбрана, а в 71-ата минута Холанд можеше да вкара за домакините, само че Куртоа още веднъж се намеси, като топката се отклони в гредата.

В 76-ата минута резултатът стана 3:0 след автогол на Едер Милитао след центриране на Де Бройне. В края на мача Хулиан Алварес оформи крайния резултат, завършвайки добра офанзива на " Сити.
Източник: dnevnik.bg