Манчестър Сити разгроми Стоук Сити у дома със 7:2 в

...

"Манчестър Сити" разби "Стоук", "Челси" се издъни срещу "Палас"

" Манчестър Сити " разгроми " Стоук Сити " вкъщи със 7:2 в среща от осмия кръг в британското състезание.
Головото шоу в Манчестър стартира в 17-ата минута, когато Габриел Жезус се разписа от близко след асистенция на Кайл Уолкър.

Само две минути по-късно Кевин Де Бройне подаде към Рахим Стърлинг, който повиши резултата на 2:0.

В 27-ата минута Давид Силва направи преднината на " Сити " три гола след пас на Стърлинг.

Минута преди края на първата част Маме Бирам Диуф върна едно попадение във вратата на домакините.

В 47-ата минута автогол на Кайл Уолкър докара до второ попадение за " грънчарите ". Девет минути по-късно Жезус се разписа за повторно в срещата. Бразилецът беше оставен непокрит в наказателното поле, а Де Бройне центрира към него и той вкара за 4:2.

Между 60-ата и 62-ата минута " небесносините " означиха още два гола във вратата на " Стоук ". Фернандиньо вкара петото попадение със мощен изстрел от отдалеченост. След това Лерой Сане получи извеждащ пас от Де Бройне и шутира в близкия ъгъл за 6:2.

В 79-ата минута Бернардо Силва оформи крайното 7:2 след асистенция на Стърлинг.

Успехът изкачи тима от Манчестър преди всичко в класирането. " Гражданите " имат актив от 22 точки, с две повече от градския си противник " Юнайтед ". " Стоук " е на 15-о място във Висшата лига със единствено 8 точки.

В друга среща от кръга първенецът " Челси " загуби с 1:2 при гостуването си против новобранеца " Кристъл Палас ". В 11-ата минута рикошет в Сесар Аспиликуета даде задатък в интерес на " орлите ", а Тимуе Бакайоко изравни единствено седем минути по-късно с удар с глава след осъществяване на корнер.

В самия завършек на първата част Уилфред Заха се разписа във вратата на гостите след подаване на Мамаду Сако.
След почивката " Челси " опита да изравни, само че удар на Сеск Фабрегас срещна гредата на вратата на домакините.

До края Микел Алонсо и резервата Давиде Запакоста пропуснаха да се разпишат във вратата на домакините.

" Челси " има актив от 13 точки на четвърто място по-късно проваляне, до момента в който " Кристъл Палас " завоюва първи три точки и вкара първи голове в елита тази година. " Орлите " остават на последната 20-а позиция.
Източник: btvnovinite.bg