Манчестър Сити разгроми Арсенал с 5:0 в двубой от третия

...

Манчестър Сити разпиля 10 от Арсенал

Манчестър Сити разгроми Арсенал с 5:0 в дуел от третия кръг на британската Висша лига, игран на стадион " Етихад ".

``Гражданите`` бяха безмилостни и още след първата част си подсигуриха трите точки. Като за похлупак на всичко " артилеристите " трябваше да играят и с човек по-малко от 35-ата минута, когато с пряк червен картон бе изпъден Гранит Джака.

Иначе Илкай Гюндоган (8`) откри головата сметка за Сити, а Феран Торес (12`). Габриел Жезус (42`) оформи класиката в края на първото полувреме. Прз втората част Родри (53`) също се разписа, а Торес 984`) отбялаза своя втори гол, оформяйки крайния резултат.

До края манчестърци можеше да вкарат и още, само че положителните намеси на вратаря Бернд Лено избавиха Арсенал от още по-голямо оскърбление.