Манчестър Сити разби с 6:0 Бърнли в 1/4-финален сблъсък за

...

Холанд с нов хеттрик за Сити, Челси изпусна победата в последната минута

Манчестър Сити разруши с 6:0 Бърнли в 1/4-финален конфликт за Купата на Англия, като под прожекторите застана още веднъж звездата на „ жителите “ Ерлинг Холанд. Той се регистрира с следващ хеттрик и към този момент има 42 гола във всички шампионати този сезон. Две попадения за разгромната победа добави Хулиан Алварес, а шестото попадение бе дело на Коул Палмър, за който това бе първо за сезона.

Челси пък изпусна да продължи положителната си серия, откакто приключи 2:2 с Евертън на „ Стамфорд Бридж “ в мач от шампионата. Жоао Феликс (52′) откри резултата малко след почивката, само че Абдулай Дукуре (69′) изравни. Кай Хавертц (76′) осъществя дузпа, с която още веднъж изведе домакините напред. И когато успеха изглеждаше близо, неточност на Кулибали оказа помощ на Елис Симс да донесе точката на Евертън в 89-ата минута.

Снимка: БГНЕС/ EPA/Daniel Hambury

Саутхамптън и Тотнъм пък сервираха същинско представление на „ Сейнт Мерис “, завършвайки 3:3.

Източник: safenews.bg