Манчестър Сити разби с 1:5 тима на белгийския Брюж, като

...

Манчестър Сити прегази Брюж със завидна лекота

Манчестър Сити разруши с 1:5 отбора на белгийския Брюж, като даже това бе най-малкото, с което се разминаха домакините в този дуел.

За „ жителите “ се разписаха Жоао Кансело, Кайл Уокър, Коул Палмър и на два пъти Риад Марез, като един път той бе прецизен от дузпа. Почетното попадение пък бе дело на Ванакен след една от редките офанзиви на неговия тим.

Неприятно усещане остави единствено Рахим Стърлинг, който влезе от аварийна пейка и с най-голямото успокоение на света пропусна цели 3 положения, макар че прекара на терена единствено трийсетина минути. Англичанинът явно се е запътил към изхода и слуховете за негов трансфер като че ли не са просто клюки.

За край ще отбележим единствено, че два гола на Сити бяха анулирани през първата част и въпреки да бе заслужено, разликата в класите бе такава, че цифровото изражение на таблото можеше да е и още по-фрапантно.