Манчестър Сити профука аванс от два гола и завърши наравно

...

Голяма издънка! Манчестър Сити изпусна два гола аванс срещу Палас и взе само точка

Манчестър Сити профука задатък от два гола и приключи наедно 2:2 с Кристъл Палас на " Етихад ". " Гражданите " поведоха в 24-ата минута с гол на Джак Грийилиш, а Рико Люис удвои в 54-ата минута. В 76-ата минута Жан-Филип Матета върна един гол за Кристъл Палас, а в добавеното време на срещата Майкъл Олис донесе точката на гостите с прецизен изстрел от дузпа.

След равенството първенците имат 34 точки, изоставайки на три от водача Ливърпул, който е с мач по-малко. Кристъл Палас е 15-и с актив от 17 точки.

В петата минута Хулиан Алварес насочи изстрел с глава, който Дийн Хендерсън съумя с една ръка да избие в корнер.

Пет минути по-късно Рубен Диаш насочи изстрел от границата на наказателното поле, Хендерсън се хвърли в опит да избави, само че топката мина около вратата.

В 16-ата минута Ман Сити бе покрай гола. Хулиан Алварес подаде към Рико Люис, който пусна към Родри, само че изстрелът на испанеца мина на сантиметри около вратата.

" Гражданите " поведоха в 24-ата минута. Фил Фодън пусна към Джак Грийлиш, който прати топката във вратата на Хендерсън. След дълго преразглеждане с ВАР за засада попадението бе зачетено.

В 42-ата минута Едерсон излезе да спре Жан-Филип Матета и извърши нарушаване против френския футболист, за което получи единствено жълт картон, което провокира много полемики.

В началото на втората част Манчестър Сити усили преднината си. В 54-ата минута Джак Грийлиш центрира в наказателното поле, където Родри не съумя да отиграе, само че Рико Люис бе на точното място и съумя да вкара първото си попадение във Висшата лига.

Дийн Хендерсън улови топката след удар на Йошко Гвардиол с глава в 58-ата минута.

В 63-ата минута Хендерсън още веднъж се намеси решаващо, като този път трябваше да отрази мощен изстрел на Бернардо Силва.

В 76-ата минута Кристъл Палас върна един гол. Джефри Шлуп получи доста добър дълъг пас и видя опцията да подаде към Жан-Филип Матета, който да прати топката от близко във вратата на Едерсон.

Три минути преди края на дуела Дийн Хендерсън направи още едно избавяне, отразявайки шут на Бернардо Силва.

В третата минута на добавеното време Фил Фодън извърши нарушаване против Матета в наказателното поле, което докара до дузпа за " орлите ". Зад топката застана Майкъл Олис, който прати Едерсон в противоположния ъгъл и изравни резултата на " Етихад ".
Източник: novsport.com