Манчестър Сити продължава да крачи с удивителна лекота към шампионската

...

Манчестър Сити продължава да крачи към шампионската титла във Висшата лига

Манчестър Сити продължава да крачи с удивителна лекост към шампионската купа във Висшата лига. Пеп Гуардиола и компания преобладаваха при визитата си на Лестър, поздравявайки се с победа 2:0.

23-ият триумф от 31 мача усили актива на " жителите " до 74 точки, до момента в който днешният им конкурент остава трети...с 18 пункта по-малко.
Снимка: БГНЕС  Манчестър Сити продължава да крачи към шампионската купа във Висшата лига
Първото полувреме принадлежеше напълно на гостите. През него попадение на Фернандиньо още в петата минута не бе зачетен. Причината беше, че Кун Агуеро бе в засада, а също така и влияеше на играта по време на бомбения шут, отвън наказателното поле, на бразилския деец.

След това Кевин Де Бройне извърши свободен удар от границата на наказателното поле. Бомбеният му изстрел обаче разтресе напречната греда. В 42-ата минута Риад Марез можеше да накаже някогашните си работодатели, само че беше отхвърлен от брилянтно избавяне, със сетни старания, от страна на Каспер Шмайхел.
Големият подбив настъпи във втората минута на даденото продължение. Без офанзива за цяло полувреме, Лестър взе че означи попадение, само че головият изстрел на Джейми Варди вярно бе анулиран от страничния арбитър.

През втората част нещата си пристигнаха на мястото и Сити стигна до успеха. В 58-ата минута изчистена топка попадна в краката на дебнещия Бенажмен Менди, който имаше задоволително време да настройки своя мерник и пласира кълбото в невъзможна за избавяне зона.
Четвърт час преди края беше завършен и крайният резултат. Де Бройне изостри поредна офанзива на манчестърци, която по-късно бе доста умно доразвита от Стърлинг, с цел да може Габриел Жезус да вкара от близко.
В последните мигове Рияд Марез можеше да направи резултата типичен, само че шутира малко настрана от лявата греда.

В идващия кръг Манчестър Сити семейства на непредсказуемия Лийдс Юнайтед. Лестър има тежко посещение на петия Уест Хям.

Източник: fakti.bg