Манчестър Сити приема РБ Лайпциг на Етихад Стейдиъм“ в интригуващ

...

НА ЕТИХАД: Има ли сили Лайпциг да хвърли бомбата срещу Сити

Манчестър Сити приема Република България Лайпциг на „ Етихад Стейдиъм “ в завладяващ реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. „ Червените бикове “ устояха на натиска на „ жителите “ преди три седмици и двата тима приключиха 1:1 на „ Ред Бул Арена “. За Манчестър Сити се разписа Рияд Марез (27 минута), а равенството възвърне Йошко Гвардиол (70). " Гражданите " преобладаваха тотално през първото полувреме и се отдръпнаха на почивката с владеене на топката от близо 75% във времето и седем отправени удара, а по-късно домакините излязоха изцяло изменени и единствено могат да съжаляват, че не реализираха цялостен поврат.

За последно „ жителите “ отпаднаха в тази фаза на Шампионската лига през сезон 2016/17, когато бяха отстранени от Монако. Сити може да изравни върха на Арсенал, датиращ отпреди 14 години, за най-вече мачове на британски отбор без загуба вкъщи в Шампионската лига. В момента серията на „ жителите “ без проваляне на „ Етихад Стейдиъм “ в шампионата възлиза на 23 мача, като в 21 от тях Сити реализира победи.

Интересен факт е, че Гуардиола е последният треньор, който съумя да изведе немски тим до победа на „ Етихад “. Това се случи през сезон 2013/14, когато испанецът бе отпред на Байерн (Мюнхен). Оттогава немските отбори имат девет несполучливи опита за това.

През уикенда „ алените бикове “ победиха с 3:0 Борусия Мьонхенгладбах, макар че до първия гол не блестяха с нищо. Преди това РБ Лайпциг загуби от Борусия (Дортмунд) на " Сигнал Идуна Парк " в Бундеслигата и по този метод прекъсна впечатляващата си серия от девет следващи срещи като посетител във всички шампионати без проваляне.

Гуардиола няма никакви проблеми с контузени играчи, тъй че може да разчита на всичко най-хубаво, с което разполага. Най-неприятно за Марко Розе е отсъствието на Кристофър Нкунку, който преди две години означи хеттрик на „ Етихад Стейдиъм “. Гулачи, Диало и Шлагер също са навън поради травми.
Източник: novsport.com