Манчестър Сити поведе във Висшата лига след минимална победа над Бърнли
Манчестър Сити реализира сложна с 1:0 като посетител над Бърнли на " Търф Мур " в мач от британската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Ерлинг Халанд още при започване на мача. Така " жителите " се изравниха на върха в класирането с Арсенал на върха, но са преди всичко поради маркирани голове. От друга страна, провалянето на процедура подпечатва изпадането на " виненочервените " от елита.
Двубоят стартира на високо движение. Още в началните минути и двата тима демонстрираха упоритостите си. Бърнли можеше да открие резултата, откакто в 3-ата минута Антони тества рефлексите на Донарума. Отговорът на Сити не закъсня и секунди по-късно Дубравка се регистрира с феноменално избавяне против Раян Шерки, избивайки топката в гредата.
Решителният миг в мача настъпи в 6-ата минута. Жереми Доку се освободи елегантно в центъра на терена и изведе Ерлинг Холанд зад високо изнесената отбрана на домакините. Норвежкият нападател напредна и макар дребния ъгъл, с майсторски прехвърлящ удар преодоля Дубравка за 0:1.
Въпреки ранния гол и упованията за погром, Манчестър Сити не съумя да наложи типичната си безпощадна доминация. Отборът на Пеп Гуардиола сътвори редица положения - Холанд пропусна от близко (9`), О`Райли и Шерки също бяха спрени от отличния Дубравка, който по-късно през полувремето даже получи лека травма при едно от спасяванията си, само че продължи играта.
" Гражданите " изглеждаха изненадващо неуверени в отбрана. Липсата на Родри се усещаше осезаемо, а Бърнли успяваше да основава напрежение при всяка контраофанзива. Най-чистото състояние за домакините през първата част бе в 16-ата минута, когато Зиан Флеминг се оказа самичък против вратаря, само че откакто финтира Донарума, направи ненужно допиране и стреля настрана от вратата.
Второто полувреме предложи сходна картина - Сити владееше самодейността, само че им липсваше завършващият удар. В 55-ата минута Холанд бе на сантиметри от това да реши всичко, само че изстрелът му срещна гредата. Гуардиола бе очевидно неудовлетворен от представянето на своите играчи, които допускаха нетипични неточности и позволяваха на Бърнли да търси изравнителното попадение.
Джеймс Уорд-Праус бе непрекъсната опасност от статични положения за домакините, само че в последна сметка защитата на Сити, водена от Хусанов и Естев, се оправи с напрежението. Влезлите като запаси Савиньо, Нико Гонзалес и по-късно Фил Фоудън не съумяха да донесат по този начин нужното утешение с втори гол.
В последните минути " жителите " сътвориха още няколко обстановки за гол, само че не съумяха да осъществят.
Така съставът воден от Хосеп Гуардиола стигна до триумфа, а напрежението към този момент е напълно върху Арсенал. За Бърнли загубата е равносилна на изпадане от Висшата лига, като тимът воден от Скот Паркър ще би трябвало да търси завръщане през идващия сезон.
Интригата е налице! Сити удари Арсенал и се приближи на единствено 3 точки
" Гражданите " се постановиха с 2:1
Източник: topsport.bg
КОМЕНТАРИ




