Манчестър Сити постигна изключително важна победа с 1:0 срещу Тотнъм

...

Манчестър Сити подчини Тотнъм и остана в борбата за титлата

Манчестър Сити реализира извънредно значима победа с 1:0 против Тотнъм и по този метод остана в битката за шампионската купа с Ливърпул.

Сити стартира чудесно мача и поведе в петата минута, когато Серхио Агуеро смъкна центриране за Филип Фоудън на далечна греда и 18-годишният халф вкара на празна врата за 1:0.

През първото полувреме обаче Едерсон бе по-заетият от двамата вратари, откакто футболистите на Тотнъм сътвориха цели три чисти положения, само че не съумяха да вкарат нито едно от тях.

Манчестър Сити поправя пропуските в отбрана през второто полувреме и контролираше напълно играта, само че сътвори първото си чисто състояние едвам в 71-та минута. Рахийм Стърлинг получи топката на пет метра от вратата, само че Пауло Гасанига отрази неговия удар с крайник.

Лукас Моура пък пропусна за Тотнъм в идната офанзива на гостите. Маурисио Почетино смени схемата от 5-3-1 на 4-4-2 с стартиране в игра на Фернандо Йоренте, само че и това не оказа помощ на гостите.