Манчестър Сити постигна драматичен обрат от 0:2 до 3:2 у

...

Безупречният актив на Манчестър Сити продължава след епос с РБ Лайпциг

Манчестър Сити реализира трагичен поврат от 0:2 до 3:2 вкъщи против Лайпциг в група G на Шампионска лига. С успеха „ жителите “ продължиха безупречния си актив в тази пресявка. „ Небесносините “ на Пеп Гуардиола към този момент имат пет от пет победи против съперниците си в групата.

Германците взеха неочакван задатък след голове на Лоис Опенда в 13-ата и 33-ата минута, с които стъписаха ненапълно многомилионната селекция на Гуардиола.

Шампионът на Европа осъществя три безответни попадения след почивката посредством Ерлинг Холанд, Фил Фодън и Хулиан Алварес, които се разписаха сред 55-ата и 87-ата минута на дуела.

Сити и Лайпциг си бяха обезпечили класиране за идната фаза още преди този кръг, като " небесносините " печелят първото място в групата след пет следващи триумфа.

В другата среща Йънг Бойс победи с 2:0 пред лична аудитория Цървена звезда след автогол на Коста Неделкович в осмата минута и попадение на Люин Блум тъкмо 20 минути по-късно.

Швейцарците ще играят в Лига Европа напролет, до момента в който сърбите отпадат от евротурнирите.