Манчестър Сити постигна доста трудна победа с 2:0 при домакинството

...

Ман Сити трудно пребори Шахтьор, Наполи с наказателна акция срещу Фейенорд

Манчестър Сити реализира много сложна победа с 2:0 при семейството си на Шахтьор Донецк от група „ F “ на Шампионската лига. По този метод „ жителите “ записаха втори следващ триумф в конкуренцията.

Манчестър Сити имаше превъзходство в срещата от самото й начало. В 8-та минута Серхио Агуеро насочи доста рисков удар, само че Андрий Пятов избави.

Кевин Де Брюин взаимодейства доста добре с Габриел Жезус в 30-та минута, само че бразилецът пропусна да вкара от доста чиста позиция.

Марлос можеше да изненада вратаря на Манчестър Сити в 31-та минута, само че Едерсон съумя да избави.

Лерой Сане направи отличен пробив в 34-та минута, когато преодоля двама футболисти на Шахтьор, след което стреля, само че Пятов направи ослепително избавяне.

Сане направи нов доста добър рейд в 41-та минута, когато навърза трима футболисти на Шахтьор и насочи удар, само че настрана от левия дирек на вратата на Пятов.

Манчестър Сити поведе в резултата в 48-та минута, когато Давид Силва подаде към Кевин Де Брюин, който с удар от разстояние изпрати топката във вратата на Пятов, който нямаше по какъв начин да реагира.

Пред Серхио Агуеро се откри нова доста добра опция да вкара гол в 56-та минута, само че Пятов избави.

Рахийм Стърлинг стреля рисково в 69-та, само че настрана от десния дирек на Пятов.

Съдията Мануел Де Соуза свири дузпа за Манчестър Сити в 71-та минута, когато Иван Ордетс фаулира Лерой Сане в наказателното поле на Шахтьор. Серхио Агуеро извърши дузпата и стреля в десния ъгъл, само че Андрий Пятов избави.

Лерой Сане можеше да означи втори гол в 87-та минута, когато направи отличен пробив, само че ударът му не откри задачата.

Манчестър Сити въпреки всичко съумя да вкара втори гол в 90-та минута, когато Кевин Де Брюин подаде към Рахийм Стърлинг, който означи в опразнената врата.

В другия мач от групата Наполи завоюва с 3:1 при семейството си на Фейенорд.

Наполи поведе още в 7-та минута, когато Лоренцо Инсиние с удар от 20 метра вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Брад Джоунс.

След попадението Инсиние взе фланелката с името на контузения му съотборник Аркадиуш Милик, с цел да го посвети на своя контузен съотборник.

Лоренцо Инсиние насочи слаб удар в 41-та минута, само че осъществяването му не бе тъкмо и топката излезе в навън. Брад Джоунс съумя да избави удара на Жоржиньо в 42-та минута. Пред Марек Хамшик се откри доста положително състояние в 44-та минута, само че след удара му топката мина настрана от левия дирек на вратата на Джоунс.

Наполи вкара втори гол в 49-та минута, когато Дикс върна доста едва топката обратно към Джоунс. Първи до нея стигна Дрийс Мертенс, който не остави никакви шансове на вратаря на Фейенорд за 2:0.

Съдията Уилиам Колъм свири дузпа за Фейенорд в 68-та минута за нарушаване на Гулам против Бергхуис.

Йенс Тоорнстра извърши дузпата в 69-та минута, само че ударът му бе отразен от Пепе Рейна, който се хвърли вляво.

Наполи вкара трети гол в 70-та минута, когато Дрийс Мертенс лиши топката от Тапия, след което подаде към Кайехон и той не пропусна да вкара във вратата на Джоунс.

Фейенорд се опита да понижи пасива си в 76-та минута, само че Пепе Рейна избави удара на Стивън Бергхуис.

Фейенорд съумя да означи почетен гол в третата минута на добавеното време на мача, когато Софян Амрабат се измъкна от двама футболисти на Наполи, след което излезе самичък против Рейна и вкара топката в мрежата му.