Манчестър Сити победи Тотнъм с минималното 1:0 в мач от

...

Манчестър Сити отстрани Тотнъм от Купата на Англия с първия си гол на Тотнъм Хотспър Стейдиъм

Манчестър Сити победи Тотнъм с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на Купата на Англия. Нейтън Аке означи победния гол в края на дуела.

Оскар Боб изпрати топката в противниковата врата още в 4-ата минута на първото полувреме на стадион " Тотнъм Хотспър " в Лондон, само че голът бе анулиран поради засада.

През втората част " жителите " търсеха успеха надалеч по-активно от " шпорите ", като трудът им се отплати в 88-ата минута. Нейтън Аке бе прецизен след безредие при ъглов удар.

Това е първи гол за възпитаниците на Хосеп Гуардиола на този стадион в шестия дуел сред двата състава.

В ранните мачове конфликтът сред Челси и Астън Вила приключи при нулево тъждество.

През първото полувреме на стадион " Стамфорд Бридж " в Лондон първото състояние бе на сметката на " вилъните ". Джордже Петрович избави удар на Юри Тилеманс. Гол на Дъглаш Луиз пък бе анулиран заради игра с ръка.

Лондончани също заплашиха противниковата врата, само че Емилиано Мартинес бе на равнище. Вратарят на бирмингамци отрази изстрели на Нони Мадуеке и Коул Палмър.

След почивката възпитаниците на Унай Емери сътвориха по-чистите положения, само че стражът на " сините " мазета удар на Мати Кеш, с цел да резервира вратата си суха.

Двубоят ще бъде преигран на стадион " Вила парк " в Бирмингам.

Другите мачове, играни по същото време също приключиха при равенства. Срещата сред Шефилд Уензди и Ковънтри приключи при резултат 1:1, а Бристол Сити и Нотингам Форест не съумяха да си отбележат голове.