Манчестър Сити победи с 4:1 като гост Брайтън, след като ...

Манчестър Сити победи с 4:1 като гост Брайтън, след като

Ман Сити пречупи набързо Брайтън

Манчестър Сити победи с 4:1 като посетител Брайтън, откакто си обезпечи трите гола задатък единствено след 31 минути игра. Илкай Гюндоган даде задатък на „ жителите “ в 13-та минута, а Фил Фоудън с дубъл в границите на три минути (28, 31) подсигурява трите точки за тима на Хосеп Гуардиола. В края Алексис МакАлистър върна един от головете след тъкмо осъществяване от дузпа, а Рияд Марез оформи крайния резултат след хубава асистенция на Фоудън.

Ман Сити не престава битката за върха във Висшата лига, като за момента е на второто място с 20 точки, с 2 по-малко от водача Челси. Ливърпул е с 18 точки, само че на следващия ден може да усили авоара си след дербито с Манчестър Юнайтед на „ Олд Трафорд “. Брайтън е на четвъртата позиция с 15 т.

Хората на Пеп Гуардиола стартира доста мощно срещата и още в осмата минута Кансело бе покрай гола, само че стражът на домакините Санчес отрази. Малко в следствие Дънг мазета една топка от голлинията, откакто Жезус бе насочил добре удара си.

Така се стигна до 13-та минута, когато Илкай Гюндоган даде задатък на „ жителите “. Германецът вкара просто в опразнената врата, откакто получи подаване от Бернардо Силва. При позицията имаше искания за фаул в офанзива на Жезус против вратаря на домакините Санчес, само че след инспекция на ситуацията с ВАР голът беше зачетен.

Брайтън опита да реагира, само че получи два звучни шамара от Фил Фоудън. В 28-та минута британският национал приключи перфектна контраофанзива, откакто бе изведен от Джак Грийлиш. Три по-по никое време, в 31-та Фоудън осъществя и втория си гол в мача. Габриел Жезус стреля към вратата на Брайтън, а техничният полузащитник смени пътя на топката, с цел да я прокара зад Санчес за трети път в мача.

След почивката домакините пробваха да трансформират развоя на срещата и в 55-та минута Грос опитва рефлексите на Едерсон с удар. Малко в следствие и Тросар опитва шанса си с изстрел, който затрудни малко повече стража на гостите. Шут на Модер пък бе блокиран. И въпреки всичко южняците стигнаха до гол в 81-та минута. Алексис МакАлистър бе прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване на Едерсон против резервата Енок Мвепу.

В заключителните минути на срещата Фоудън бе покрай първия си хеттрик в професионалната си кариера, само че Санчес сподели прелестен инстикт и отрази опасния му удар. И въпреки всичко Фоудън бе замесен в четвъртия гол на „ жителите “, откакто изведе майсторски резервата Рияд Марез, който с лекост направи 4:1

Брайтън-Манчестър Сити 1:4

0:1 Илкай Гюндоган 13'

0:2 Фил Фоудън 28‘

0:3 Фил Фоудън 31‘

1:3 Алексис МакАлистър 81‘-д

1:4 Рияд Марез 90+5‘

Брайтън: Санчес, Кукурея, Дънк, Бърн (57 – Лампти), Велтман, Грос (72 – МакАлистър), Лалана, Модер, Марч, Тросар, Мопе (58 – Мвепу)

Манчестър Сити: Едерсон, Кансело, Диаш, Лапорт, Уокър, Родри, Гюндоган (74 – Фернандиньо), Грийлиш (77 – Де Бройне), Фоудън, Жезус (87 – Марез)