Манчестър Сити победи с 3:0 Бърнли в първия мач от

...

Манчестър Сити започна сезона с класика над новак

Манчестър Сити победи с 3:0 Бърнли в първия мач от новия сезон на Висшата лига. Обичайният обвинен се трансформира в воин за „ жителите “ – норвежецът Ерлинг Халанд, който вкара 2 гола.

Имаше потребност от единствено 4 минути, с цел да открие головата си сметка за сезона. Пак той повиши на 2:0 в 36-ата минута със страховит удар след асистенция на Хулиан Алварес, а в 75-ата минута Родри оформи крайното 3:0 за първенците против новака. Аржентинецът имаше и още две отлични благоприятни условия за попадение, само че ги пропусна.

Неприятната вест за Хосеп Гуардиола пристигна в 23-ата минута, когато белгиецът Кевин де Бройне трябваше да напусне игра поради травма. Домакините пък приключиха мача с човек по-малко, защото в четвъртата минута на добавеното време мароканският национал Анас Зарури си изкара пряк червен картон.

Източник: safenews.bg