Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 2:0 като гост и

...

Манчестър Сити победи безпроблемно Кристъл Палас и докосва титлата в Англия

Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 2:0 като посетител и към този момент допира купата във Висшата лига. " Гражданите " бяха по-добрият отбор на терена и разумно завоюваха с помощта на головете на Серхио Агуеро и Феран Торес. След триумфа си Сити събра 80 точки и към този момент води с 13 пред втория Юнайтед, който обаче е с мач по-малко.

В началото на срещата силите на терена бяха много изравнени, като нито един от двата отбора не съумя да сътвори нещо по-опасно пред вратата на противника. Половин час след първия съдийски сигнал Кристиан Бентеке бе покрай гол, само че ударът му в долния десен ъгъл бе отразен от Едерсон.

Манчестър Сити подвигна оборотите и до края на полувремето сътвори две рискове пред стража на домакините. В 36-ата минута Габриел Жезус се разписа, само че голът му не бе зачетен поради засада. Само 120 секунди по-късно Серхио Агуеро получи положително подаване в наказателното поле и стреля рисково, само че около страничната греда.

Футболистите на Хосеп Гуардиола започнаха чудесно втората част и поведоха още в 57-ата минута. Бенжамен Менди изведе Серхио Агуеро на отлична позиция и аржентинският голмайстор с мощен удар в горния ляв ъгъл се разписа. Само 2 минути по-късно " жителите " стигнаха до второ попадение. Негов създател стана Феран Торес, който овладя една отскочила топка и от границата на наказателното поле разстреля Гуаита.

До края на срещата гостите имаха още няколко положителни обстановки, само че с пропуски се отличиха Рахийм Стърлинг и Жоао Кансело.
Източник: fakti.bg