Манчестър Сити победи Евертън с 3:0 като гост в 36-я

...

Сити би Евертън и е на две победи от титлата

Манчестър Сити победи Евертън с 3:0 като посетител в 36-я кръг на Висша лига. Така отборът на Хосеп Гуардиола се приближи на две победи от купата. И то в случай че Арсенал завоюва всичките си срещи до края. В момента първенците имат четири точки задатък преди артилеристите.

Големият воин за Сити беше капитанът Илкай Гюндоган, който вкара два гола. Той откри в 37-ата минута с удар с тил към вратата, а в 51-вата минута направи 3:0 след директен свободен удар. Между двете попадение се разписа и Ерлинг Холанд с глава. Асистенцията още веднъж беше на Гюндоган.

За Евертън Джеймс Тарковски съумя да нацели напречната греда след удар с глава след осъществяване на корнер.

Гуардиола беше дал отмора на Кевин Де Бройне, Джак Грийлиш и Бернардо Силва поради реванша с. Вместо тях играха Рияд Марез, Фил Фоудън и Хулиан Алварес.

Евертън към момента е над чертата – 17-и, само че е заплашен от изпадане.

В другия мач по същото време Брентфорд се наложи над Уест Хем с 2:0. Браян Мбеумо и Йоан Виса бяха точни за домакините през първото полувреме. Домакините се качиха до девето място в класиране, а чуковете останаха на 15-а позиция. Тяхното оцеляване обаче е съвсем несъмнено.
Източник: flashnews.bg