Манчестър Сити победи Брюж с 4:1 в мач от Група

...

Ман Сити докосва 1/8-финалите в Шампионската лига

Манчестър Сити победи Брюж с 4:1 в мач от Група А на Шампионската лига и значително докосна 1/8-финалите в шампионата.

Домакините откриха резултата в 15-ата минута, когато Фил Фодън се възползва от подаване на Жоао Кансело и осъществя в опразнената мрежа.

Две минути по-късно гостите възвърнаха равенството, откакто Джон Стоунс си вкара безразсъден автогол, отклонявайки центриране в наказателното поле.

„ Гражданите “ притиснаха противника си, само че стигнаха до второ попадение при започване на второто полувреме, когато Риад Марез бе прецизен с глава.

В 72-ата минута Рахийм Стърлинг бе на точното място и от близко направи разликата от два гола.

До края на дуела Манчестър Сити продължи да господства и в продължението на дуела Габриел Жезус се възползва от превъзходен пас на Жоао Кансело и вкара топката за четвърти път във вратата на белгийския отбор.

С успеха Манчестър Сити поведе в класирането с девет точки, до момента в който Брюж е трети с пет по-малко.