Манчестър Сити победи Бърнли с 6:0 в 1/4-финален мач в

...

Манчестър Сити е първият полуфиналист за Купата на Англия след разгром над Бърнли

Манчестър Сити победи Бърнли с 6:0 в 1/4-финален мач в Купата на Англия. Ерлинг Халанд се регистрира с хеттрик, Хулиан Алварес бе прецизен на два пъти, а Коул Палмър също се разписа.

" Гражданите " не срещнаха усложнения против втородивизионния си конкурент. През първото полувреме Ерлинг Холанд означи два гола в границите на три минути.

След почивката възпитаниците на Хосеп Гуардиола продължиха да бележат. След час игра норвежкият нападател оформи хеттрика си. Партньорът му в офанзива Хулиан Алварес също записа името си измежду голмайсторите.

Резервата Коул Палмър направи резултата 5:0 единствено 5 минути откакто се появи на терена, а Хулиан Алварес оформи крайния резултат в 73-ата минута.