Манчестър Сити изхвърли Арсенал от турнира за ФА Къп след

...

Манчестър Сити отстрани Арсенал от ФА Къп

Манчестър Сити изхвърли Арсенал от шампионата за ФА Къп след победа с 1:0 на „ Етихад “. Двата отбора са надлежно втори и първи във Висшата лига. Единствения гол вкара Нейтън Аке в 64-ата минута.. Двата отбора се срещат още веднъж в Манчестър единствено след две седмици, единствено че за състезание.

Арсенал имаше няколко отлични положения за гол, изключително през първото полувреме. Тогава обаче вратарят Ортега извади удари на Томиясу и новото попълнение Тросар.

Манчестър Сити още веднъж беше надалеч от най-хубавите си дни. Още повече голмайсторът на Висшата лга Ерлинг Холанд не получи кой знае какъв брой благоприятни условия. Освен това бранителят Джон Стоунс получи разтежение и беше заменен наложително на почивката.

Арсенал въпреки това беше без Йодегор, Зинченко, Салиба, Мартинели и вратаря Рамсдейл. Всички те бяха титуляри при.
Източник: flashnews.bg