Манчестър Сити и Шефилд Юнайтед играят при 2:0 в последния

...

На ЖИВО: Ман Сити - Шефилд Юнайтед, Де Бройне сложи точка на спора

Манчестър Сити и Шефилд Юнайтед играят при 2:0 в последния мач от Висшата лига на Англия за календарната 2019 година. Серхио Агуеро изведе домакините в 52-ата минута след асистенция на Де Бройне. В 82-ата минута самият Де Бройне се вкара за 2:0. Шампионите гонят наложителна победа, с цел да не изостанат още повече от лидера Ливърпул.

В 7-ата минута гостите стигнаха до ъглов удар. Норууд центрира към далечната греда, само че отбраната на "гражданите " се оправи.

След единствено минута Лис Мусе засече центриране с глава в наказателното поле, само че ударът му отиде над вратата.

В 17-ата минута Родри изведе Марез отдясно, който нахлу в наказателното поле и стреля, само че Хендерсън избави.

Две минути по-късно Стърлинг завоюва корнер отляво след бърз пробив. Отбраната на гостите почисти в нов ъглов удар, след който обаче към този момент топката бе изчистена надалеч напред.

В 25-ата минута Шефилд още веднъж стигна до ъглов удар. След късо разиграване и последвала центрирана топка, Джон Еган засече с глава, само че в навън.

В 29-ата минута след светкачина контраофанзива Лис Мусе се откъсна самичък против Браво и откри резултата, само че ситуацията бе преразгледано от ВАР и попадението бе анулирано поради няколко сантиметрова засада.

Lys Mousset Goal Disallowed Sheffield United Vs Manchester City pic.twitter.com/EnANtdc5gh
— Mr. Var (@Mr_VAREPL) December 29, 2019

10 минути по-късно Мусе още веднъж се отскубна от защитата и бе изведен самичък против Браво, само че този път ударът му отиде настрана от дясната греда.

В 52-ата минута вездесъщият Кевин де Бройне откри в наказателното поле непокрития Серхио Агуеро, който по невъзмутим метод матира Хендерсън с удар в близкия му ъгъл.

GOAL!!
Manchester City 1 - 0 Sheffield United. SERGIO AGUEROOOOOO! Kevin De Bruyne assist.