Манчестър Сити и Лестър играят при резултат 3:0 в двубой

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Лестър 3:0, Халанд отново няма спирка

Манчестър Сити и Лестър играят при резултат 3:0 в дуел от следващия кръг на Висшата лига. Джон Стоунс откри резултата още в петата минута. Ерлинг Халанд удвои единствено осем минути по-късно.

“Гражданите ” започнаха доста напористо дуела още от първата минута и се настаниха и в наказателното поле на своя съперник. Те съумяха да излязат напред в 5-ата минута, когато защитата на Лестър не съумя да почисти на няколко пъти топката след корнер, а в последна сметка до нея стигна Джон Стоунс, който с превъзходен удар с левия крайник преодоля съпротивата на Даниел Иверсен за 1:0.

Само няколко минути по-късно Чаглар Союнджу влезе много нескопосано в краката на Джак Грийлиш и домакините претендираха за дузпа, само че такава не бе отсъдена. В последна сметка “гражданите ” получиха 11-метров углавен удар по-малко от минута по-късно, откакто още веднъж Грийлиш центрира, а Вилфред Ндиди отклони топката с ръка, която бе високо вдигната. Зад топката застана Ерлинг Халанд и повиши на 2:0 след по-малко от четвърт час игра.

Играчите на Манчестър Сити стигнаха до трето попадение още в 25-ата минута, когато Кевин Де Бройне лиши на Ндиди в средата на терена, след което съумя по брилянтен метод да изведе норвежкия голмайстор пред себе си, а Халанд не срещна никакви проблеми да приключи за 3:0.

Ето и съставите на двата отбора:

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Диаш, Лапорт, Стоунс, Родри, Марез, Де Бройне, Силва, Грийлиш, Халанд;

Лестър : Иверсен, Фаес, Союнджу, Сутър, Кристиансен, Хол, Ндиди, Тилеманс, Кастан, Мадисън, Варди;