Манчестър Сити и Атлетико Мадрид играят при 1:0 в първи

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Атлетико Мадрид 1:0, гол на Де Бройне

Манчестър Сити и Атлетико Мадрид играят при 1:0 в първи четвъртфинален конфликт в Шампионската лига. Двубоят се организира на "Етихад ". В 70-ата минута Кевин де Бройне откри резултата.

Първата по-интересна обстановка пристигна в 8-ата минута. Тогава Жоао Кансело проби отдясно и насочи удар, който беше избит от бранител на гостите. Малко по-късно удар на Де Бройне беше блокиран. Последва корнер, след който Лапорт насочи удар с глава, само че неопределено.

В 18-ата минута Сити провежда рискова офанзива отдясно. Родри откри Марез, който центрира остро в наказателното поле. Защитата на "дюшекчиите " не съумя да почисти, само че Облак изпревари връхлитащия Гюндоган и улови.

В идващите минути гостите погледнаха по-смело към вратата на домакините, само че не затрудняваха Едерсон. В 40-ата минута Кансело откри Де Бройне, който овладя и навлезе в наказателното поле, където падна след прикосновение със Савич и Рейнилдо. Главният рефер Ищван Ковач обаче беше корав в решението си, че дузпа няма. Сити по този начин и не успяваше да преодолее защитния вал на гостите, заради което в 43-ата минута Стоунс опита удар от далечна отдалеченост, само че стреля безпределно неопределено.

Втората част стартира с отлична опция за Атлетико. Йоренте беше изведен самичък против вратаря, само че насочи доста слаб удар, който не затрудни Едерсон. Оказа се обаче, че халфът е бил в засада. Секунди по-късно "гражданите " най-сетне сътвориха нещо по-интересното пред вратата на Облак. Де Бройне откри Гюндоган в наказателното поле. Германският халф овладя и насочи техничен удар от към 12 метра, само че стреля около вратата.

В 51-ата минута гостите още веднъж проведоха рискова контраофанзива. Гризман откри Йоренте отдясно, само че халфът от комфортна позиция шутира едва. Четири минути по-късно Сити получи право да извърши директен свободен удар на границата на наказателното поле. Де Бройне насочи техничен удар, който Облак съумя да избие, а по-късно изпревари Кансело и почисти с крайник.

Малко по-късно "гражданите " извършиха заучено фаул, само че ударът на Стърлинг беше неакуратен. В 64-ата минута Лапорт се извиси над всички след центриране от корнер, само че ударът му мина рисково над вратата. Две минути по-късно Стърлинг се свлече на земята в наказателното поле след прикосновение с Рейнилдо, само че Ковач още веднъж даде сигнал играта да продължи.

В 70-ата минута домакините поведоха. Кансело откри влезлият преди секунди в игра Фодън. Английският национал напредна и с превъзходен пас изведе Де Бройне отдясно в наказателното поле, а халфът с удар в далечния ъгъл матира Облак за 1:0.

Ман Сити - Атлетико 1:0

1:0 Кевин де Бройне (70)

Ман Сити: 31. Едерсон, 5. Стоунс, 6. Аке, 7. Стърлинг (68 - 10. Грийлиш), 8. Гюндоган /к/ (68 - 47. Фодън), 14. Лапорт, 16. Родри, 17. Де Бройне, 20. Силва, 26. Марез (69 - 9. Габриел Жезус), 27. Жоао Кансело

Треньор: Хосеп Гуардиола

Атлетико: 13. Облак, 4. Кондогбия, 6. Коке /к/ (60 - 5. Де Пол), 7. Жоао Феликс, 8. Гризман (60 - 10. Корея), 12. Ренан Лоди, 14. Йоренте (60 - 19. Матеуш Куня), 15. Савич, 18. Фелипе, 23. Рейнилдо, 24. Вършалко

Треньор: Диего Симеоне

Съдия: Ищван Ковач

Стадион: "Етихад "