Манчестър Сити е последният полуфиналист в турнира за Купата на

...

Манчестър Сити запълни финалната четворка за Купата на Англия

Манчестър Сити е последният полуфиналист в шампионата за Купата на Англия. " Гражданите " си извоюваха тази привилегия, откакто завоюваха гостуването си на Нюкасъл с 0:2. По този метод селекцията на Хосеп Гуардиола се причисли към компанията на Манчестър Юнайтед, Арсенал и Челси, които ще спорят за най-старото футболно отличие.
 Арсенал матира Шефилд Юн в края и е полуфиналист за Купата на Англия

Дани Себайос се трансформира в воин за " топчиите "

Сити показва и през първата част, че е тимът, намиращ се в най-хубава форма в Англия. Началните мигове бяха белязани от качествени техни офанзиви, само че грешки при завършващия удар съпътстваха опитите на Марез и Силва.

В 25-ата пък стражът на домакините Карл Дарлоу показва върхови качества, спирайки съвсем сигурен гол на вражеската звезда Рахийм Стърлинг.
 Манчестър Юнайтед се нуждаеше от продължения, с цел да пречупи съпротивата на Норич

" Червените дяволи " са на полуфинал за Купата на Англия

Манчестър Сити получи правото да извърши дузпа в 36-ата минута. Фабиан Шер сътвори нарушаване в своето наказателно поле и реферът Лий Мейсън уточни бялата точка. С виновната задача се нагърби Кевин Де Бройне, който прати вратаря в противоположния ъгъл за 0:1.

Крайното 0:2 бе завършено в 68-ата минута. Фил Фодън проби през центъра, след което подаде на Стърлинг. Английският национал показва най-висша футболна класа и с прословут шут отвън наказателното поле дефинитивно умъртви фантазиите на " джордитата ".

Към края Фодън можеше също да изпъкне с впечатляващ гол, само че соловата му композиция не приключи с прецизен удар.