Манчестър Сити допусна още една грешна стъпка във Висшата лига,

...

Манчестър Сити пропиля два гола аванс и взе само точка от двубоя срещу Кристъл Палас

Манчестър Сити позволи още една неверна стъпка във Висшата лига, откакто не съумя да победи като хазаин състава на Кристъл Палас в среща от 17-ия кръг на шампионата.

На стадион " Етихад " срещата приключи при резултат 2:2, само че " жителите " несъмнено могат да съжаляват, защото имаха два гола преднина.

Джак Грийлиш преди почивката и Рико Люис направиха по този начин, че в 54-ата минута футболистите на Пеп Гуардиола да имат преднина от 2:0, която сигурно не предвещаваше последвалия процес на дуела.

Жан-Филип Матета понижи пасива " орлите " на 1:2 с гол в 76-ата минута, а още веднъж той завоюва дузпа в добавеното време на мача, която Майкъл Олисе трансформира в гол за крайното 2:2 и по този начин нанесе точка за своя отбор.

В класирането Манчестър Сити остава на 4-а позиция с актив от 34 точки, изоставайки на три от водача Ливърпул, до момента в който Кристъл Палас заема 15-ото място със 17 пункта.