Манчестър Сити беше глобен със 120 000 британски лири (151

...

Футболната асоциация на Англия наказа жестоко Манчестър Сити

Манчестър Сити беше санкциониран със 120 000 английски лири (151 740 долара) от Футболната асоциация (ФА), откакто техни играчи наобиколиха арбитър по време на трагичното тъждество 3:3 против Тотнъм във Висшата лига по-рано този месец.

Няколко футболисти на Сити се струпаха към съдията Саймън Хупър в края на мача, откакто той спря играта, когато Джак Грийлиш се насочи към вратата на лондончани. Реферът отсъди нарушаване против голмайстора на " небесносините " Ерлинг Холанд в тази обстановка, макар че топката беше владеене на Сити.

" Манчестър Сити призна, че техните играчи са се държали по несъответствуващ метод в 94-ата минута на мача. Независима регулаторна комисия наложи тази глоба след чуване на всички страни ", се споделя в изказване на ФА.

Джак Грийлиш даде преднина на домакините от Манчестър в 81-та минута и публиката към този момент виждаше десетата победа за Сити тази година, само че Кулушевски бе прецизен в 90-ата минута. Така първенците направиха трето следващо тъждество във Висшата лига и останаха зад Ливърпул с пасив от една точка.