Манчестър Сити 2 : 3 Манчестър Юнайтед 90+5′ КРАЙ НА

2: 3

Манчестър Юнайтед
 90+5′
КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Юнайтед реализира популярен поврат от 0:2 до 3:2 против Манчестър Сити
Празненствата се отсрочват! Несломим Юнайтед заби гласовит пестник в лицето на кандидат-шампионите

" Червените дяволи " реализираха поврат от 0:2 до 3:2 против Манчестър Сити

90+3′
Смяна за губене на време. Андер Ерера напуща, а в игра се появява Виктор Линдельоф.
90+2′
Пореден картон - този път за Габриел Жезус , който жестоко фаулира Андер Ерера.
90+1′
Жълт картон за Венсан Компани , който изпусна нервите си.
89′
Официално предизвестие за Данило.
88′
ДЕ ХЕА!! Две минути преди последния съдийски сигнал, Давид Де Хеа се прояви в своята най-хубава светлина, откакто на два пъти отрази привидно невъзможни изстрели. Първо, испанският национал избави с една ръка удар с глава на Агуеро, а малко по-късно, не и без помощта на гредата, парира шут от близко на Стърлинг.
85′
Дефанзивна промяна на Жозе Моуриньо - Скот Мактоминей влиза на мястото на Джеси Лингард.
80′
Първа рокада в лагера и на Юнайтед. Алексис Санчес отстъпва мястото си на Маркъс Рашфорд.
79′
Картон има и за невъздържания в действята си Пол Погба.
78′
Жълт картон за Агуеро поради искания към съдията.
78′
Предупреждение за Фернандиньо , който репликира основния съдия.
77′
ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА!! В 77-ата минута реферът Аткинсън вбеси домакините, откакто съгласно тях не отсъди чиста дузпа за прикосновение сред Кун Агуеро и Ашли Йънг в наказателното поле на Юнайтед. Всичко това докара и до съществено меле сред двата тима.
75′
В игра за " жителите " се появява и Кун Агуеро, заменящ Илкай Гюндоган .
73′
Другата рокада е обвързвана с изваждането на Бернардо Силва и появяването на терена на Габриел Жезус.
72′
Случващото се на терена принуди Пеп Гуардиола да подхваща две светкавични смени. В игра се появи Кевин Де Бройне , който размени Давид Силва.
68′
ГООООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! 2:3!!! СМОЛИНГ!! Невероятното шоу в този дуел продължи с нов гол в 68-ата минута. И за смут на кандидат-шампионите, той още веднъж бе в тяхната врата! Гостуващата агитка на Юнайтед изпадна в дива наслада, откакто видя по какъв начин любимците им стигат до 3:2. Алексис Санчес центрира доста акуратно от директен свободен удар. Крис Смолинг се измъкна от Венсан Компани и изцяло несмущаван разстреля от близо вражеския вратар.

63′
Официално предизвестие за Рахийм Стърлинг .
55′
ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!!! 2:2!! ПОГБА!! И с цел да бъде шокът за кандидат-шампионите цялостен, още в идната си офанзива, Манчестър Юнайтед достгина до частичния поврат. Отново в епицентъра на събитията бе Пол Погба, който получи фамозно центриране по въздух от Алексис. Френският национал се пребори с Николас Отаменди и с глава прониза мрежата на градския противник за повторно.

52′
ГООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! 1:2!! ПОГБА! Второто полувреме ненапълно стартира изненадващо с гол за Юнайтед. Гостите върнаха едно попадение след съвършена тяхна офанзива. Андер Ерера смъкна с гърди за Пол Погба, който от близко осъществя невъзмутимо в мрежата на Едерсон.

45′
ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!
45′
ПОЧИВКА!
44′
Жълт картон и за Ромелу Лукаку.
40′
Сити сътвори още едно голово състояние в 40-ата минута. Стърлинг този път уцели вратата, само че ударът му беше слаб и Де Хеа се намеси без особени проблеми.
38′
Първи жълт картон в мача. Получава го Андер Ерера .
32′
СТЪРЛИНГ!! " Гражданите " нямаха желание да стопират и в 32-ата минута, класиката беше на няколко сантиметра от това да се трансформира във факт. Рахийм Стърлинг беше изведен самичък против вратаря, само че ударът му изненадващо по какъв начин не откри очертанията на вратата.
30′
ГООООЛ ЗА СИТИ!!! 2:0!! ГЮНДОГАН! Бедите за селекцията на Жозе Моуриньо продължиха и малко по-късно изоставането им към този момент бе две попадения. Всичко стартира от неточност при изнасянето на топката от Де Хеа. Гюндоган даде звук за бърза офанзива, а по-късно като че ли изненада и себе си, откакто с магическо допиране отстрани съпротивата на двама бранители и с безмилостен шут направи 2:0.

24′
ГОООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ!! 1:0!! КОМПАНИ!! Публиката на " Етихад " полудя в 24-ата минута, когато разумното се случи и Сити поведе в резултата. Капитанът на домакините Венсан Компания избяга от персоналния си надзирател при центриране от корнер и с глава разстреля от близко безпомощния Де Хеа.

20′
СИЛВА!! Голяма пакост можеше да сполети защитния Юнайтед в 20-ата минута, когато хитра композиция сред Стърлинг и Силва, приключи с удар на последния. Стражът на гостите обаче бе затворил ъгъла на португалеца и блесна с уверено избавяне.
11′
Манчестър Сити откри надзор над владението на топката, само че рисковите мигове пред Де Хеа към момента липсват.
6′
СПОРНА СИТУАЦИЯ! Първият забавен момент в дербито донесе доста работа за основния арбитър Мартин Аткинсън. Играчите на Сити желаеха дузпа, откакто падащия Ашли Йънг с изключение на с глава, отклони подаването на Бернардо Силва и с ръка. Всичко това попречи на дебнещия Стърлинг да насочи може би голов изстрел. Въпреки броженията на домакините, обстановката беше подмината с безмълвие от опитния рефер.

1′
НАЧАЛО НА ДЕРБИТО!
1′
Сити няма загуба в последните си 27 домашен срещи (22 победи, 5 равенства), като завоюваха последните 14 подред. Само два пъти тим е имал по-дълга серия от следващи победи пред лична аудитория във Висшата лига - Манчестър Сити (20) сред март 2011 и март 2012 година и Манчестър Юнайтед (19) сред октомври 2010-а и октомври 2011.
1′
За общо 21-и пъти Хосеп Гуардиола и Жозе Моуриньо излизат един против различен в треньорските си кариери. И за двамата не съществува различен конкурент, против който да са се изправяли по-често. Гуардиола записа 9 победи в досегашните 20 срещи.
Състав 31. Едерсон 1 Давид Де Хеа 4. Венсан Компани 25. Антонио Валенсия 30. Николас Отаменди 12. Крис Смолинг 3. Данило 3. Ерик Байли 21. Давид Силва 18. Ашли Йънг 25. Фернандиньо 31. Неманя Матич 18. Фабиан Делф 21. Андер Ерера 8. Илкай Гюндоган 6. Пол Погба 7. Рахийм Стърлинг 14. Джеси Лингард 19. Лирой Сане 7. Алексис Санчес 20. Бернардо Силва 9. Ромелу Лукаку Треньор Хосеп Гуардиола Жозе Моуриньо Резерви 1 Клаудио Браво 40. Жоел Кастро 2. Кайл Уокър 2. Виктор Линдельоф 10. Серхио Агуеро 5. Маркос Рохо 14. Аймерик Лапорт 8. Хуан Мата 17. Кевин Де Бройне 11. Антони Марсиал 33. Габриел Жезус 19. Маркъс Рашфорд 42. Яя Туре 39. Скот Мактоминей
Градските противници Сити и Юнайтед се изправят един против различен в огромното дерби на кръга от Премиър лийг. Емблематичният конфликт сигурно е по-голям за " жителите " на Пеп Гуардиола, които при триумф довечера, ще се поздравят с пета купа в клубната си история. Нещо повече, " небесносините " могат да запишат името си и под неповторим връх, ставайки тимът, обезпечил си най-рано купата в цялото битие на Премиър лийг.

Моуриньо: Целта пред Юнайтед е второто място

" Имаме добра преднина "

Домакините сигурно не са в най-хубавото си въодушевление, откакто претърпяха същинско поражение в Шампионската лига. Де Бройне и компания паднаха с тежкото 0:3 от Ливърпул и сложиха под голяма въпросителна упоритостите си за успех в най-престижната клубна конкуренция. Заради реванша на " Етихад " във вторник, Пеп Гуардиола може би ще резервира част от своите най-хубави играчи за днешната борба с Юнайтед.

Пеп Гуардиола пуска запасите на Сити против Манчестър Юнайтед
Гуардиола отписа тотално мача с Юнайтед, мисли единствено за Ливърпул

" Трябва да използваме целия си състав "

Със сигурност на терена през днешния ден няма да забележим от дълго време контузеният Бенжамен Менди, а Кун Агуеро ще премине късен фитнес тест, с цел да се дефинира дали има късмет да се появи измежду титулярните 11.

Изненада: Синът на Моуриньо част от треньорския щаб на Манчестър Юнайтед

Нещо, което е останало прикрито за медиите

Докато градският им зложелател е сигурен за купата, Юнайтед води здрава борба за второто място със съставите на Тотнъм и Ливърпул. Селекцията на Жозе Моуриньо е в серия от четири следващи победи, като пред " алените дяволи " глава преклониха Челси (2:1), Кристъл Палас (3:2), Ливърпул (2:1) и Суонзи (2:0). При Юнайтед кадровите проблеми не наподобяват съществени. Гостите няма да разчитат само на аварийния пазач Серхио Ромеро, който пострада по време на мач, до момента в който бе с аржентинския народен отбор.

Легендата на Юнайтед Томи Дохърти: Гледам Манчестър Сити, страхотни са за наблюдение

" Съмнявам се, че Моуриньо ще извърши контракта си "

Главен арбитър на срещата е Мартин Аткинсън.

Хосеп Гуардиола: Предлагаха ми Пол Погба през зимата
Пеп: Предлагаха ми Погба през зимата