Уест Хем оцеля след изплашването на третодивизионния Бъртън за Купата на Англия
МАНЧЕСТЪР, Англия (АП) — Храбрият Бъртън Албиън изплаши Уест Хям от Висшата лига, преди да загуби с 1-0 в продълженията в Купата на Англия в събота.
Бъртън се бори против изпадане в третото равнище на британския футбол, само че се изправи против съперника си от първокласния дивизион и заплаши да направи най-новото разтърсване в конкуренцията този сезон, откакто второстепенната лига Макълсфийлд нокаутира носителя на купата Кристъл Палас в третия кръг.
Но Уест Хем в последна сметка откри път в дуела от четвъртия кръг на Pirelli Stadium, когато резервата Крисенсио Съмървил означи в 95-та минута.
Имаше облекчение на всички места за Уест Хям, който води лична борба за изпадане този сезон. Червен картон за Фреди Потс шест минути след попадението на Съмървил означаваше, че към момента има малко нерви преди последния съдийски сигнал.
___
Джеймс Робсън е на https://x.com/jamesalanrobson
___
AP soccer: https://apnews.com/hub/soccer
...Прочетете целия текст »




