Малта пребори Фарьорските острови с 2:1 като домакин в дербито

...

Синът на играл в ЦСКА зарадва Малта

Малта пребори Фарьорските острови с 2:1 като хазаин в дербито на новобранците в Група F на квалификациите за Евро 2020. Първият гол падна в 13-ата минута и беше дело на Кириан Нвоко - наследник на предишния през ЦСКА при започване на века Чъкс Нвоко. За 21-годишният нападател това беше дебютно попадение за националния отбор.

През второто полувреме обаче гостите можеха да изравнят, откакто в 62-ата минута завоюваха дузпа, за нарушаването при която червен картон получи Андрей Агиус. Брандур Олсен обаче пропусна при изстреля от бялата точка.

В 77-ата минута Стийв Борг осъществя второто попадение за малтийците и видимо подсигури триумфа.

Malta 2-0 Faroe Islands; keeper has just run half the length of the pitch to celebrate the 2nd goal and injured himself in the process #ForzaMalta pic.twitter.com/EJDU0BJgum
— Rory Tapper (@RoryTapper1) March 23, 2019
Стигна се обаче до трагичен край, при който реферът назначи 10-минутно продължение. В деветата от него гостите въпреки всичко осъществиха посредством Якуп Томсен, само че за повече нямаше време.

Малта и Фарьорите бяха в една група и в миналия шампионата за Лигата на нациите. Там северняците бяха по-добри и завоюваха 4 точки от двата мача. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 1 кръг, събота 23 март  Малта 2:1краен резулат  Фариорски Острови