Малмьо победи Бешикташ с 2:0 в домакинството си от група

...

Малмьо сломи Бешикташ с куриозен автогол и дузпа

Малмьо победи Бешикташ с 2:0 в семейството си от група “I” на Лига Европа. Шведите стиигнаха до триумфа над турския гранд след много чудноват автогол на Джанер Еркин (53) и дузпа, маркирана от Маркус Розенберг (76).

Домакините поведоха в резултата в 53-ата минута, когато Виндхайм опита центриране отдясно, топката рикошира в бранителя Джанер Еркин и доста подло трансферира вратаря с цел да се озове в мрежата за 1:0, като и Кариус има виновност за попадението с неразчетеното си излизане.

В 76-ата минута същите двама играчи бяха забъркани и при втория гол на Малмьо. Еркин задържа откъсващия се в пеналта Виндхайм и съдията уточни бялата точка, а Розенберг не сгреши при осъществяването на наказателния удар.

Това бе първа победа за Малмьо, като групата се обрисува да бъде много забавна, защото след първите два кръга всички тимове имат еднакъв актив от по 3 точки.

Лига Европа 2 кръг, четвъртък 4 октомври  Малмьо 2:0краен резулат  Бешикташ