Малко са държавите съхранили своето име, вяра и език през

...
Малко са държавите съхранили своето име, вяра и език през
Коментари Харесай

Радев: Хората с пагони осъзнават своята мисия

Малко са страните съхранили своето име, религия и език през многовековни превратности и тествания. Това съобщи президентът Румен Радев в тирада по случай 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската войска.

Народът ни, по думите му, се е съхранил, тъй като е осъзнал единството на меч, дух и слово.

Българският боец е бил последната саможертвена бариера, напомни президентът.

Армията постоянно е била знак на чест и популярност, героизъм и държавност, посочи Радев.
Според него войската ни е претърпяла редица тествания, недостиг, съкращения и политическо надменност.

Той изрази удовлетворение, че въоръжението най-сетне е във фокуса на страната. Радев желае ясна визия и бистрота при модернизацията на армията. Трябвало да се зачита военната експертиза.

Безмълвието през днешния ден може да коства доста на подчинените и данъкоплатците на следващия ден, предизвести Радев. Армията трябвало да заеме своето почтено място в обществото ни.

Армията ни е призвана да бъде стожер на непоклатимост и държавност. В нея не трябвало да има политическо вмешателство.

Румен Радев отдаде респект и на тези смели българи, които въстават против произвола и застоя в отбрана на истината. В тях е вярата за една по-справедлива, по-човечна и просперираща България, сподели той.

Ретро техника от Втората международна война дефилира на военния церемониал по случай 6 май. Това е оригиналност за гергьовския церемониал.

Хеликоптери дадоха старта на парада на военна техника. Преди това на площада минаха типовете сили. Представителните елементи бяха посрещнати от събралото се голям брой с овации и развети флагове.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР