Полярният ни кораб акостира във Варна след експедицията до Антарктика
Малко преди 13:00 ч. през днешния ден НИК 421 " Св. св. Кирил и Методий " дебаркира във Варна след следващата 34-та антарктическа експедиция, заяви Радио Варна.
Плавателният съд потегли от Ледения континент на 17 февруари. Последният му престой бе в испанското пристанище Картахена, откъдето екипажът отплава на 2 април за България, показва Българска телеграфна агенция.
В Картахена на борда на кораба се качиха курсанти от ВВМУ „ Н. Й. Вапцаров “ и от военноморските академии на Румъния, Полша и Норвегия за осъществяване на краткосрочна учебно-плавателна процедура от испанския град до Варна. Курсантите са от специализации „ Корабоводене “, „ Корабни машини и механизми “ и „ Военноморски информационни и радиотехнически системи “ (ВМКРТС). На борда му беше извършен инструктаж по ограничения за сигурност при потребление на самостоятелни и групови избавителни средства.
Българският научноизследователски транспортен съд „ Св. св. Кирил и Методий ” (НИК 421) потегли на четвъртата си задача до Ледения континент на 7 ноември м. година от Варна.
Плавателният съд потегли от Ледения континент на 17 февруари. Последният му престой бе в испанското пристанище Картахена, откъдето екипажът отплава на 2 април за България, показва Българска телеграфна агенция.
В Картахена на борда на кораба се качиха курсанти от ВВМУ „ Н. Й. Вапцаров “ и от военноморските академии на Румъния, Полша и Норвегия за осъществяване на краткосрочна учебно-плавателна процедура от испанския град до Варна. Курсантите са от специализации „ Корабоводене “, „ Корабни машини и механизми “ и „ Военноморски информационни и радиотехнически системи “ (ВМКРТС). На борда му беше извършен инструктаж по ограничения за сигурност при потребление на самостоятелни и групови избавителни средства.
Българският научноизследователски транспортен съд „ Св. св. Кирил и Методий ” (НИК 421) потегли на четвъртата си задача до Ледения континент на 7 ноември м. година от Варна.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




