Макс Верстапен спечели Гран при на Италия, 14-ти кръг от

...

Верстапен с нов рекорд във Формула 1

Макс Верстапен завоюва Гран при на Италия, 14-ти кръг от шампионата във Формула 1. Пилотът на Ред Бул реализира рекорден десети следващ триумф, подобрявайки достижението на Себастиан Фетел от девет поредни победи.

Шампионът започва от втора позиция на пистата " Монца " и изпита много компликации против Карлос Сайнс, почнал от първото място. Нидерландецът взе водачеството от 15-ата обиколка на конкуренцията, записвайки 12-ти триумф от 14 кръга през сегашния сезон, откакто финишира за 1:13:41,143 часа.

Серхио Перес, който е съотборник на Верстапен, остана на втора позиция в подреждането с 6.802 секунди след водача.

Карлос Сайнс от отбора на Ферари се подреди трети, на 11.082 секунди зад Макс Верстапен след борба с другия водач на " черните кончета " Шарл Льоклер.

Пети и шести в неделното съревнование надлежно останаха състезателите на Мерцедес - Джордж Ръсел, и Люис Хамилтън.

" Трябваше да употребявам целия потенциал на гумите ми, с цел да изпреваря Шарл (Льоклер). Вече се усещам много по-добре в колата и ще видите най-хубавото от мен в идващите кръгове ", разяснява Серхио Перес.

25-годишният международен първенец реализира втора поредна победа на пистата " Монца " и усили преднината си на върха в генералното класиране при водачите, като към този момент има има 364 точки.

Серхио Перес, който има две победи през 2023 година, e на втора позиция с 219 точки. Трети за момента е Фернандо Алонсо от отбора на Астън Мартин със 170 пункта. Испанецът приключи едвам на девето място за Голямата премия на Италия.

" Влизането в първия завой беше много мъчно, трябваше да накарам Сайнс да допусне неточност, само че избрах да бъда толерантен. Състезанието е много дълго и трябваше да изчакам моя миг ", съобщи Верстапен.

Следващото съревнование от шампионата във Формула 1 ще се организира на 17 септември в Сингапур.
Източник: lupa.bg