Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в неделното Гран

...

Макс Верстапен спечели квалификацията за Гран при на Катар

Efbet2023 Horizontal
Макс Верстапен ще започва от първа позиция в неделното Гран при на Катар, 17-ти кръг от шампионата във Формула 1. Пилотът на Ред Бул завоюва полпозишън за десети път през тази годината и общо 30-ти в своята кариера.

Нидерландецът направи най-бърза обиколка за 1:23.778 минути на пистата " Лосаил ", която е дълга 5.418 километра. Двукратният международен първенец, който още в събота може да прибави трета купа в сбирката си, изпревари Джордж Ръсел от Мерцедес с 0.441 секунди. Люис Хамилтън остана трети, с 0.527 секунди зад водача.

26-годишният Верстапен разполага с преднина от 177 точки пред Серхио Перес на върха в генералното класиране при водачите, а на следващия ден би трябвало финишира в топ 6 в спринтовото съревнование, с цел да си обезпечи и на доктрина още една купа във Формула 1. Нидерландецът има 13 победи в 16 кръга през сегашния сезон, в това число и рекордните 10 следващи триумфа в шампионата.

Източник: euronewsbulgaria.com