Макс Верстапен е само на пет победи от трета поредна

...
Макс Верстапен е само на пет победи от трета поредна
Коментари Харесай

Верстапен е на пет победи от титлата във Формула 1

Макс Верстапен е единствено на пет победи от трета поредна купа във Формула 1. Десет кръга преди края на сезона водачът на Ред Бул събра 314 т. и води със 125 т. пред съотборника си Серхио Перес.
Нидерландецът прави надпреварите за първата позиция безинтересни, откакто победи и за Гран при на Белгия. На именитата писта " Спа " Макс записа осми следващ триумф.
След като завоюва спринтовата конкуренция, той победи и в главната, като приключи с над 22 сек. пред Перес. И това в случай, че Макс потегли с пет позиции наказване на стартовата решетка.
Верстапен е единствено на победа от това да изравни върха за най-вече следващи триумфа във Формула 1. За задачата би трябвало да завоюва домашната Гран при на Нидерландия на 27 август. Рекордът към този момент се държи от Себастиан Фетел (Гер), който реализира девет следващи победи през 2013 година, още веднъж с Ред Бул.
В Белгия Верстапен остави зад себе си Михаел Шумахер (2004), Нико Розберг (2015-16) и Алберто Аскари (1952-53).
Челната тройка в този момент добави Шарл Льоклер (Ферари), като това е третият му подиум през сезона след 12 надпревари. Монегаскът беше с 32,259 сек. по-бавен от Верстапен, който измина дистанцията за 1:22:30:450 ч.>
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР