Макаби Тел Авив победи с 80:72 (26:19, 18:26, 13:20, 23:7)

...

Макаби изненада Анадолу Ефес

Макаби Тел Авив победи с 80:72 (26:19, 18:26, 13:20, 23:7) Анадолу Ефес като хазаин в мач от 16-ия кръг на Евролигата. Успехът е девети за израелския отбор, който има и седем загуби от началото на сезона. Настоящият първенец в най-комерсиалния баскетболен шампионат пък е с баланс 8-8.

Иначе срещата стартира добре за домакините, които след 10 минути игра към този момент имаха преднина от 7 точки. Те обаче не съумяха да я запазят до отмора, а баскетболистите на Анадолу стопиха пасива си и даже се отдръпнаха на почивката с точка задатък.

След нея гостите продължиха стремежа си и преди заключителната четвърт към този момент бяха с 8 точки пред противника си. Въпреки че всичко изглеждаше ясно, турският отбор понижи внезапно темпото и означи едвам 7 точки в последната част, с което се елементарни с триумфа.

Лоренцо Браун вкара 23 точки за Макаби, а Джон Дибартоломео се разписа с 12 точки. Уил Клибърн наниза 20 точки за Анадолу Ефес.

Снимка: twitter.com/MaccabitlvBC

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.