Задържан е мъж, заплашил с убийство кмета на Димитровград
Жалбата е подадена от кмета на града Иво Димов. Във връзка с нея домът на отправящия закани 50-годишен мъж е посетен от полицейски чиновници за снемане на пояснение, оповестява Българска телеграфна агенция.
Когато видял чиновниците, димитровградчанинът насочил към тях арбалет и почнал да хвърля камъни по служебния автомобил. След това се заключил в къщата си на улица „ Панайот Хитов “ и отказал да я напусне. На място са изпратени спомагателни екипи за подкрепление, които отделили региона на къщата. След извършени диалози с служителите на реда мъжът склонил да се съобщи. Работата по формираното досъдебно произвеждане продължава, допълват от полицията.
Гледам неособено съществено на случая. И различен път съм получавал закани, само че за пръв път това се случва по подобен метод, разяснява за Българска телеграфна агенция Димов. Той добави, че даже няма визия каква е съответната причина за проявената експанзия и дали има някакви ползи на причинителя, които той или администрацията са засегнали.




