Мъж в безпомощно състояние лежа повече от 17 часа до

...
Мъж в безпомощно състояние лежа повече от 17 часа до
Коментари Харесай

Мъж в безпомощно състояние лежа над 17 часа до кофи за боклук близо до "Пирогов"


Мъж в безпомощно положение лежа повече от 17 часа до кофи за отпадък наоколо до болница " Пирогов " в София.

Сигналът беше подаден и в редакцията на bTV.

В продължение на 17 часа този човек лежи под прозорците на " Пирогов ", а е получил помощ само от хората, които са го разкрили.

Донесли са му храна и завивки за през нощта. Мъжът е без персонални документи и във очевидно окаяно здравословно положение. Не може и да приказва.

" Аз съм очевидец от 18 часа нощес. Имаме и други очевидци, които споделят, че индивидът е тук от през вчерашния ден следобяд, откакто е бил безусловно изхвърлен на гърба на Пирогов. Има рана на крайници, не са поискали да го одобряват, защото няма персонална карта и е клошар. Съответно сме звънели с още хора на 112, на Столична община, на 6-то Районно, на Социално подкрепяне сме звънели – отвред отхвърлят помощ ", описа Диляна Атанасова, свидетел.

Кризисният център споделиха, че сега е в ремонт и не приема хора. Останалите места, които одобряват такива хора одобряват единствено хора без рани, без здравословни проблеми, а той има здравословни проблеми.

От Спешна помощ обясниха за bTV, че два пъти са изпращали екипи. Те открили, че няма показания за хоспитализация - бил е пийнал и без документи.

Гражданинът, подал втория сигнал, е бил нападателен, заплашвал е екипа и е упорствал за болница. Медиците са закарали безпомощния мъж в " Пирогов ", където още веднъж е прегледан, установено е, че няма нужда от хоспитализиране и е оставен на място.

След още няколко позвънявания, с мъжа се заема " Социално подкрепяне ". Според службата индивидът има близки, които го търсят.

" Гражданите подават сигнали и посредством 112, и посредством дежурни телефонни линии на Столична община, тъй че те са дейни и сигналите се обработват, стига лицето да няма потребност от здравна грижа незабавно му се оказва обществена поддръжка и протекция ", сподели шефът на " Социално подкрепяне " Монка Йовчева.

Според разпоредбите центовете за краткотрайно настаняване работят 24 часа, нуждаещите се могат да останат от 3 до 6 месеца. Съгласно новата нормативна уредба може да се направи настояща оценка на потребностите и престоят да се удължи. В спешните центрове няма ограничаване за времето на престой.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР