Мъж призна, че е убил майка и дъщеря в катастрофа, след като неговата Тесла записва ключови доказателства
Мъж се е признал за отговорен за убийството на майка и щерка при злополука на автомагистрала, откакто автомобилът му Тесла е снимал основни доказателства.
Фирас Зейнедин се призна за отговорен пред Кралския съд в Суиндън, Англия, по две обвинявания в причиняване на гибел заради невнимателно шофиране след злополука с няколко транспортни средства на 20 октомври 2023 година, написа „ Индипендънт “.
Не е нормална процедура автомобилните производители - в Китай или другаде - да съдят своите клиенти, само че Tesla е пионер61-годишната Черил Уудс и 40-годишната ѝ щерка Сарха Смит - и двете от град Карфили, Южен Уелс - починаха в злополуката.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Първоначално 46-годишният Зейнедин от град Кейншам, покрай Бристол, е упрекнат в две закононарушения за причиняване на гибел при рисково шофиране, само че признава по-леките обвинявания.
Прокурорът по делото съобщи, че признанията са допустими и че заради това прокуратурата няма да желае правосъден развой.
От компанията споделят, че водачът също би трябвало да следи пътната конюнктура - без значение от режима„ Реалността е такава, че огромна част от доказателствата идват от личния автомобил на обвинения, а Тесла е записвала от голям брой камери “, сподели съдията по делото.
Сега Зейнедин би трябвало да бъде наказан на 28 април, като съдията разпореди правенето на предварителни отчети.
Последвайте ни за още настоящи новини в Гугъл News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK




