Фолк певицата Магда на косъм от СМЪРТТА: Майка ми искаше да скочи от 10-ия етаж заради мен
Магда Стоянова, по-известна като Магда, е измежду одобрените имена в българската попфолк музика. Родена е на 23 септември 1983 година в Бургас, а музикалният й път стартира през 2003 година, когато дебютира с първата си ария „ Море и суша “. Едва на 18-годишна възраст към този момент печели премията за „ Дебют на годината “ на фестивала „ Тракия фолк “ и притегля вниманието на публиката.
През идващите години Магда се трансформира в едно от известните лица на попфолк сцената, като се постанова с присъщ жанр и прочувствено наличие. Кариерата й продължава повече от две десетилетия, през които остава дейна както на музикалната сцена, по този начин и в концертния живот на страната.
Зад театралния облик стои жена, минала през редица житейски тествания, за които Магда рядко приказва обществено. Именно за един от най-тежките моменти в живота си – злополука с АТВ, която едвам не лишава живота й, Магда описа особено за „ Галерия “.
Зад сцената, концертите и усмивките, които публиката вижда, Магда носи спомен за едно събитие, което трансформира живота й вечно. Преди години певицата претърпява тежка злополука с АТВ, след която прекарва дни в реанимация и месеци във възобновяване. Днес тя към този момент може да приказва за случилото се, само че признава, че това остава един от най-трудните интервали освен за нея, само че и за най-близките й хора.
Когато Магда е едвам на 28 години, животът й към този момент се движи на бързи обороти – участия, фотоси, пътувания и нови планове. Нищо не подсказва, че единствено за секунди всичко може да се преобърне.
Малко преди да се случи тежкият случай, тя към този момент един път пада от въпросното АТВ. Ожулва ръката и крайници си, прибира се, почиства раните и вместо да си вземе поука, взема решение още веднъж да се качи на транспортното средство. Желанието да кара се оказва по-силно от страха. Само дни по-късно идва злополуката.
Магда съвсем няма мемоари от случилото се. Помни обособени моменти преди случая – фотосите на нов видеоклип на морето, рожден ден на своя другарка, на който участва няколко дни по-рано. След това в съзнанието й има празнота.
Певицата си спомня, че когато отваря очи, тя е в болничното заведение.
Лекарите откриват тежки контузии – счупвания на таза и подбедрицата. В началото обаче никой не подозира за най-опасния проблем. Малко по-късно положението й стартира внезапно да се утежнява. Чувства се отпаднала, стартира да й се спи, а проучванията демонстрират сериозен спад в кръвните индикатори.
Следват незабавни прегледи, до момента в който лекарите не откриват вътрешен кръвоизлив в таза – затруднение, което слага живота й в действителна заплаха.
За Магда този интервал е като един загубен фрагмент от живота й. За фамилията й обаче всяка минута е била изпълнена със боязън.
„ Аз не помня съвсем нищо. Но околните ми помнят всеки миг, а това и досега ги ужасява “ , признава тя.
Родителите й претърпяват изключително тежко случилото се. Баща й не съумява да събере сили да я види в болничната стая. Той не може да понесе гледката по какъв начин щерка му е на легло, а по-късно в инвалидна количка и с патерици. Майка й, в противен случай, остава до нея от самото начало. Тя е индивидът, който минава през всяка тревожна вест, всяка интервенция и прекарва редица безсънни нощи.
Години по-късно двете минават дружно около блока, в който Магда е живяла по времето, когато се случва случаят. Тогава майка й за първи път признава какъв брой тежко е претърпяла всичко.
„ Исках да се хвърля от десетия етаж. Не устоях “, проплаква тя на щерка си.
Думи, които Магда не съумява да не помни и до през днешния ден.
Сега, когато самата тя гледа на живота по друг метод, схваща какъв брой по-страшно е било всичко за родителите й, в сравнение с за самата нея.
„ За мен беше тежко, само че за тях е било доста по-тежко “ , признава певицата.
И до през днешния ден страхът към момента съществува. Когато тръгне на присъединяване, майка й чака позвъняване или известие, че е пристигнала наред. След края на вечерта – още едно, че към този момент е вкъщи. Понякога обаче Магда признава, че не помни да съблюдава този техен обред. Става й тъжно и се усеща отговорно, тъй като знае какъв брой значимо е за един родител да е спокоен за детето си.
Русокосата хубавица е откровен човек и оптимист по душа. Тя споделя, че колкото и необикновено да звучи, макар болката и безсилието, които съпътстват възобновяване, тя пази и прелестни мемоари от сложния интервал. За нея това са били едни от най-хубавите й дни, поради хората към нея тогава.
Приятели и близки са неразделно до леглото й. Майка й е готвачка, както и двете й лели, всички се стараят да не й липсва нищо от обичаните български гозби, като пълнени чушки и мусака.
Сред тях е и нейната близка другарка Аделина Цанева, която се трансформира в същинска опора за нежната изпълнителка. Двете прекарват часове в диалози и смешки. Смеят се даже когато обстановката не наподобява по никакъв начин занимателна.
Когато Магда сяда в инвалидна количка и стартира да излиза на открито, приятелките й даже се майтапят къде да я „ паркират “, до момента в който си приказват.
„ Чувствах се доста обичана, до момента в който се възстановявах “, спомня си тя.
Следват месеци на лекуване и рехабилитация. По това време певицата е в един от най-силните интервали от своята кариера. Има доста участия, а част от уговорките й се постанова да бъдат поети от нейни сътрудници.
Въпреки това не губи предпочитание да се върне към естествения си метод на живот и сцената. Още щом положението й разрешава, стартира още веднъж да посещава фитнеса – не толкоз за тренировки, а с цел да се среща с хора, да се разсее и да почувства, че животът последователно се връща към нормалния си темп.
Днес, години след злополуката, Магда не обича постоянно да се връща към тези мемоари. Но когато го прави, не приказва за болката, а за хората, които са били до нея. Защото в случай че случаят й е лишил нещо, той й е дал и значим урок – че в най-трудните моменти човек схваща какъв брой богат е в действителност. Не поради славата, триумфите или кариерата, а поради хората, които остават, когато ориста те сложи на колене.
Чаровната бургазлийка не крие, че с известна паника следи част от трендовете при новото потомство реализатори. Според нея границата сред провокацията и прекаляването е доста тънка, а артистите би трябвало да са наясно с отговорността, която носят пред своята аудитория. Като майка на малко момиче певицата признава, че постоянно се замисля какви послания доближават до подрастващите.
„ Гледат ни деца и девойки на доста нежна възраст. Имам щерка и не бих могла да бъда част от някои неща, които виждам през днешния ден. Понякога даже се усещам афектирана, тъй като обществото постоянно слага всички реализатори под общ знаменател “, споделя тя.
Магда е безапелационна, че държанието на сцената е персонален избор на всеки актьор и не може да бъде налагано извън. Според нея съществува неправилното разбиране, че притежатели на заведения или уредници диктуват по какъв начин би трябвало да наподобява едно присъединяване.
„ Никой притежател на заведение няма да ти каже по какъв начин да се държиш на сцената. Може да има условия за програмата, за времетраенето или за репертоара, само че не и за метода, по който един актьор избира да се показва пред публиката. Това е персонална отговорност и персонален избор “, прибавя изпълнителката на „ Спаси ме, обич “.
По думите й точно артистите са хората, които дефинират границите, които не трябва да прекрачват, без значение от желанието за известност и бърз триумф.
Освен на сцената Магда признава, че е разкрила щастието и в персоналния си живот. С обичания й Влади се срещат във фитнес залата, когато техен общ другар ги среща за първи път. Двамата са дружно от години и вървят един до друг в развъждането и възпитаването на своята дъщеричка Никол.
Малката принцеса е зодия Козирог и прекрачи учебния предел за първи път предходната година. Макар към момента да не е сключила брак със своята половинка, певицата признава, че двамата се радват на съразмерен фамилен живот.
Магда и Влади са построили постоянна връзка, учредена на доверие и взаимна поддръжка.
През идващите години Магда се трансформира в едно от известните лица на попфолк сцената, като се постанова с присъщ жанр и прочувствено наличие. Кариерата й продължава повече от две десетилетия, през които остава дейна както на музикалната сцена, по този начин и в концертния живот на страната.
Зад театралния облик стои жена, минала през редица житейски тествания, за които Магда рядко приказва обществено. Именно за един от най-тежките моменти в живота си – злополука с АТВ, която едвам не лишава живота й, Магда описа особено за „ Галерия “.
Зад сцената, концертите и усмивките, които публиката вижда, Магда носи спомен за едно събитие, което трансформира живота й вечно. Преди години певицата претърпява тежка злополука с АТВ, след която прекарва дни в реанимация и месеци във възобновяване. Днес тя към този момент може да приказва за случилото се, само че признава, че това остава един от най-трудните интервали освен за нея, само че и за най-близките й хора.
Когато Магда е едвам на 28 години, животът й към този момент се движи на бързи обороти – участия, фотоси, пътувания и нови планове. Нищо не подсказва, че единствено за секунди всичко може да се преобърне.
Малко преди да се случи тежкият случай, тя към този момент един път пада от въпросното АТВ. Ожулва ръката и крайници си, прибира се, почиства раните и вместо да си вземе поука, взема решение още веднъж да се качи на транспортното средство. Желанието да кара се оказва по-силно от страха. Само дни по-късно идва злополуката.
Магда съвсем няма мемоари от случилото се. Помни обособени моменти преди случая – фотосите на нов видеоклип на морето, рожден ден на своя другарка, на който участва няколко дни по-рано. След това в съзнанието й има празнота.
Певицата си спомня, че когато отваря очи, тя е в болничното заведение.
Лекарите откриват тежки контузии – счупвания на таза и подбедрицата. В началото обаче никой не подозира за най-опасния проблем. Малко по-късно положението й стартира внезапно да се утежнява. Чувства се отпаднала, стартира да й се спи, а проучванията демонстрират сериозен спад в кръвните индикатори.
Следват незабавни прегледи, до момента в който лекарите не откриват вътрешен кръвоизлив в таза – затруднение, което слага живота й в действителна заплаха.
За Магда този интервал е като един загубен фрагмент от живота й. За фамилията й обаче всяка минута е била изпълнена със боязън.
„ Аз не помня съвсем нищо. Но околните ми помнят всеки миг, а това и досега ги ужасява “ , признава тя.
Родителите й претърпяват изключително тежко случилото се. Баща й не съумява да събере сили да я види в болничната стая. Той не може да понесе гледката по какъв начин щерка му е на легло, а по-късно в инвалидна количка и с патерици. Майка й, в противен случай, остава до нея от самото начало. Тя е индивидът, който минава през всяка тревожна вест, всяка интервенция и прекарва редица безсънни нощи.
Години по-късно двете минават дружно около блока, в който Магда е живяла по времето, когато се случва случаят. Тогава майка й за първи път признава какъв брой тежко е претърпяла всичко.
„ Исках да се хвърля от десетия етаж. Не устоях “, проплаква тя на щерка си.
Думи, които Магда не съумява да не помни и до през днешния ден.
Сега, когато самата тя гледа на живота по друг метод, схваща какъв брой по-страшно е било всичко за родителите й, в сравнение с за самата нея.
„ За мен беше тежко, само че за тях е било доста по-тежко “ , признава певицата.
И до през днешния ден страхът към момента съществува. Когато тръгне на присъединяване, майка й чака позвъняване или известие, че е пристигнала наред. След края на вечерта – още едно, че към този момент е вкъщи. Понякога обаче Магда признава, че не помни да съблюдава този техен обред. Става й тъжно и се усеща отговорно, тъй като знае какъв брой значимо е за един родител да е спокоен за детето си.
Русокосата хубавица е откровен човек и оптимист по душа. Тя споделя, че колкото и необикновено да звучи, макар болката и безсилието, които съпътстват възобновяване, тя пази и прелестни мемоари от сложния интервал. За нея това са били едни от най-хубавите й дни, поради хората към нея тогава.
Приятели и близки са неразделно до леглото й. Майка й е готвачка, както и двете й лели, всички се стараят да не й липсва нищо от обичаните български гозби, като пълнени чушки и мусака.
Сред тях е и нейната близка другарка Аделина Цанева, която се трансформира в същинска опора за нежната изпълнителка. Двете прекарват часове в диалози и смешки. Смеят се даже когато обстановката не наподобява по никакъв начин занимателна.
Когато Магда сяда в инвалидна количка и стартира да излиза на открито, приятелките й даже се майтапят къде да я „ паркират “, до момента в който си приказват.
„ Чувствах се доста обичана, до момента в който се възстановявах “, спомня си тя.
Следват месеци на лекуване и рехабилитация. По това време певицата е в един от най-силните интервали от своята кариера. Има доста участия, а част от уговорките й се постанова да бъдат поети от нейни сътрудници.
Въпреки това не губи предпочитание да се върне към естествения си метод на живот и сцената. Още щом положението й разрешава, стартира още веднъж да посещава фитнеса – не толкоз за тренировки, а с цел да се среща с хора, да се разсее и да почувства, че животът последователно се връща към нормалния си темп.
Днес, години след злополуката, Магда не обича постоянно да се връща към тези мемоари. Но когато го прави, не приказва за болката, а за хората, които са били до нея. Защото в случай че случаят й е лишил нещо, той й е дал и значим урок – че в най-трудните моменти човек схваща какъв брой богат е в действителност. Не поради славата, триумфите или кариерата, а поради хората, които остават, когато ориста те сложи на колене.
Чаровната бургазлийка не крие, че с известна паника следи част от трендовете при новото потомство реализатори. Според нея границата сред провокацията и прекаляването е доста тънка, а артистите би трябвало да са наясно с отговорността, която носят пред своята аудитория. Като майка на малко момиче певицата признава, че постоянно се замисля какви послания доближават до подрастващите.
„ Гледат ни деца и девойки на доста нежна възраст. Имам щерка и не бих могла да бъда част от някои неща, които виждам през днешния ден. Понякога даже се усещам афектирана, тъй като обществото постоянно слага всички реализатори под общ знаменател “, споделя тя.
Магда е безапелационна, че държанието на сцената е персонален избор на всеки актьор и не може да бъде налагано извън. Според нея съществува неправилното разбиране, че притежатели на заведения или уредници диктуват по какъв начин би трябвало да наподобява едно присъединяване.
„ Никой притежател на заведение няма да ти каже по какъв начин да се държиш на сцената. Може да има условия за програмата, за времетраенето или за репертоара, само че не и за метода, по който един актьор избира да се показва пред публиката. Това е персонална отговорност и персонален избор “, прибавя изпълнителката на „ Спаси ме, обич “.
По думите й точно артистите са хората, които дефинират границите, които не трябва да прекрачват, без значение от желанието за известност и бърз триумф.
Освен на сцената Магда признава, че е разкрила щастието и в персоналния си живот. С обичания й Влади се срещат във фитнес залата, когато техен общ другар ги среща за първи път. Двамата са дружно от години и вървят един до друг в развъждането и възпитаването на своята дъщеричка Никол.
Малката принцеса е зодия Козирог и прекрачи учебния предел за първи път предходната година. Макар към момента да не е сключила брак със своята половинка, певицата признава, че двамата се радват на съразмерен фамилен живот.
Магда и Влади са построили постоянна връзка, учредена на доверие и взаимна поддръжка.
Източник: hotarena.net
КОМЕНТАРИ




