Мафията е този или тези, които са накарали Мария Габриел

...
Мафията е този или тези, които са накарали Мария Габриел
Коментари Харесай

Василев разказа за срещата си с Борисов и добави: Трябва да питате Мария Габриел коя е мафията

Мафията е този или тези, които са предиздвикали Мария Габриел да извърши това деяние. Трябва да питате нея коя е мафията. Мафията е това ти да се скриеш зад 4 дами и да ги накараш да вкарат лист с несъгласувани министри при президента. Не знам дали Борисов е взел самичък тези решения, дали цялата тяхна изпълнителна комисия, дали е имало други. Не знам по какъв начин се взимат решенията в ГЕРБ. Това сподели финансовият министър в оставка и съпредседател на " Продължаваме промяната " в изявление за " Нова телевизия ".

Според е имало въздействие от друга политическа мощ, само че това били единствено догатки. 

Министърът на финансите в оставка изясни и за срещата си с водача на ГЕРБ преди няколко седмици по време на инфрактните договаряния с ПП-ДБ. " Срещата беше в по-миналия петък. Имах 4 пропуснати позвънявания от господин Борисов рано сутринта, след което се свързахме. Имахме среща в Народното събрание, която беше доста същинска. Разговорът потегли оттова по какъв начин може действително да придвижим страната напред. И аз попитах: " Това, което написа в съглашението, споделя нещо доста елементарно и обикновено - в правосъдната система: ВСС, в регулаторите, в службите, не би трябвало да има авансово уречен мач, играта би трябвало да е почтена. Това са разпоредбите. Готови ли са ГЕРБ да няма авансово уговорени спечелили в състезанията. В интерес на истината, това, което сподели Борисов, е " може би ". Не сподели " не ", не сподели " да ", сподели " може би ", описа.

По отношение дали би било неточност сегашният вътрешен министър да Калин Стоянов да остане на поста и в служебния кабинет, Василев отговори, че той не се е справил с организирането на почтени избори. " В актуалната ни история има един министър на вътрешните работи, който съумя да ограничи купения избор и машинациите на изборите - той се споделя Бойко Рашков. На последните избори с министър Калин Стоянов видяхме две неща - над 20% невалидни бюлетини и всеобщо пазаруване на гласове. Очевидно, че той не се оправи със задачата да се провеждат почтени избори, сподели още Василев.

И добави, че има терзания да не се създадат още веднъж операции на изборите. 

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР