Маестрото на тениса Роджър Федерер победи Рафаел Надал с 2:0

...

Маестрото прегази Надал, продължава да пише история

Маестрото на тениса Роджър Федерер победи Рафаел Надал с 2:0 сета /6:4, 6:4/ и сграбчи купата на шампионата в Шанхай.

Швейцарецът тотално надигра Надал и за 1 час и 12 минути записа пети следващ триумф над испанеца, шеста купа за годината и общо 94-а в кариерата си.

Това бе 38-и дуел от съперничеството сред Федерер и Надал, а Роджър се оказа непреодолимо затруднение във финала за международния номер 1 сега.

С това бе комплициран завършек на серията от 16 следващи победи на Рафаел Надал.

Федерер против Надал: 38-и епизод от колосалния конфликт

Роджър Федерер показва извънреден тенис в срещата. Маестрото съумя да пробие испанеца още в първия гейм и поведе с 1:0, а след това затвърди пробива за 2:0.

Големите противници незабавно извадиха цялостния си боеприпас на корта, а Федерер дръпна с 4:2.

Двамата взеха по още един гейм и при 5:3 за швейцареца, Надал сервира за оставане в сета. Рафа понижи, само че Маестрото остана хландокръвен и затвори първия сет с триумф - 6:4 гейма.

Вторият сет стартира без пробиви и се стигна до 2:2 гейма. Изключително оспорван пети гейм донесе триумф за Федерер. Надал избави първата точка за пробив на швейцареца, само че Роджър се възползва от втората си опция и проби за 3:2 в своя изгода, правейки значима крачка към крайния триумф.

Маестрото просто бе непреклонен и поведе с 5:3, като Рафаел Надал сервира за оставане в мача.

Федерер поведе с 40:0 при сервис на Рафа и още веднъж проби съперника си, с което завоюва сета с 6:4, а с това и дуела с 2:0 сета.