МАДРИД (AP) — Реал Мадрид води в испанската лига, след

...

Реал Мадрид победи Виляреал с 4-1 и поведе в испанското първенство. Алаба се контузи преди полувремето

МАДРИД (AP) — Реал Мадрид води в испанската лига, откакто победи Виляреал с 4-1, само че загуби бранителя Дейвид Алаба с явно сериозна травма на коляното в неделя.

Джуд Белингам, Родриго, Брахим Диас и Лука Модрич означиха за Мадрид, който изпревари Жирона с една точка преди домакинския мач на каталунския клуб против Алавес в понеделник.

Мадрид е със седем точки пред третия Барселона. Защитаващият купата приключи наедно 1-1 във Валенсия в събота.

„ Винаги е добре да отвориш дупка по отношение на Барселона “, сподели Родриго. „ Но седем точки не са доста, остава още доста лига. Трябва да запазим този метод на мислене и да продължим да се опитваме да спечелим всеки мач. ”

Алаба трябваше да получи помощ да напусне терена на Сантяго Бернабеу преди полувремето, когато лявото му коляно се огъна, до момента в който се опитваше да открадне топката от съперник покрай халфовата линия. Бранителят на Австрия падна и незабавно повика помощ, като се хвана за коляното. Той не съумя да натовар...