МАДРИД (АП) — Мигрантите в Испания започнаха да кандидатстват за

...
МАДРИД (АП) — Мигрантите в Испания започнаха да кандидатстват за
Коментари Харесай

Мигрантите бързат да кандидатстват по новата испанска програма за масова легализация

МАДРИД (АП) — Мигрантите в Испания започнаха да аплайват за узаконяване на статута си в понеделник, откакто южноевропейската нация започва мярка за всеобща заверка, която може да засегне стотици хиляди чужденци, живеещи и работещи там без позволение.

Подходът на Испания внезапно се разграничава от преобладаващите настройки другаде в Европа, където доста държавни управления се пробват да лимитират идващите и ускоряват депортациите. Правителството на Испания пази мярката като икономическа с поддръжката на притежателите на компании и синдикатите.

Със застаряването на популацията държавното управление съобщи, че се нуждае от повече служащи, с цел да поддържа растящата си стопанска система, да заплаща налози и да способства за общественото обезпечаване.

Програмата за прошка беше оповестена през януари и финализирана този месец. Той предлага на имигрантите без юридически статут едногодишно позволение за престояване с опция за възобновяване, в случай че са прекарали пет месеца живот в страната и имат чис...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР